czwartek , 5 Grudzień 2019
Home » Aktualności » Zaczynamy świąteczny tydzień.

Zaczynamy świąteczny tydzień.

Za nami jest już drugi sierpniowy weekend. Mamy poniedziałek, trwają wakacje, pogoda ,,niemnożko” odpuściła pod względem wysokich temperatur. Stąd też wczorajszy dzień – niedziela, była dniem bardzo przyjemnym, chociaż w drugiej części dnia jeszcze gorąca. W nocy padał deszcz. A dzisiaj zaczynamy kolejny roboczy tydzień lata który tym razem będzie on ,,krótszy” ze względu na przypadające w czwartek święto. Mamy nadzieje, że ten tydzień spędzimy przy ładnej pogodzie, dobrym zdrowiu i wielkiej radości ducha. W stwierdzeniu ,,dobra pogoda” z całą pewnością upatrujemy pogodnych dni z ,,ludzką” temperaturą, tak by wreszcie można było zapomnieć o afrykańskich upałach. Mamy nadzieję, że upały kończą się dzisiaj. W przekonaniu, że aura zmieni swoje oblicze ( będzie chłodniej ) życzymy wszystkim naszym czytelnikom miłego poniedziałku a potem miłego całego tygodnia. I pamiętajmy, że dla chcących okres od czwartku do kolejnej niedzieli może przybrać szaty kolejnego długiego weekendu. A my sobie tak myślimy-dlaczego nie. Mamy wszakże lato, mamy wakacje.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 12 sierpnia br. – w 52 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 224 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 141 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 52 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +20oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +30oC, w tej chwili wynosi około +28oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +32oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 73 – 56%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.54, zaś zmierzch około godz.: 20.47.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.31 zajdzie natomiast o godz. 20.12 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 41 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 9 minut. Dzisiejszy dzień jest 6 godzin i 35 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 5 godzin i 34 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 12 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 43 minuty i 57 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 36 minut i 8 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Są dwa rodzaje cierpliwości: tolerowanie tego, co lubisz, i tolerowanie tego, czego nienawidzisz”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kobieta podobna jest do cienia. Jeśli ją ścigasz – ucieka, jeśli ty uciekasz – idzie za tobą”.

Przypominanie takich spraw i kwestii nie należy do przyjemnych. Dlatego my traktujemy to w charakterze naszych obowiązków – otóż dla zasady przypominamy, że oto do końca letniej kanikuły mamy dokładnie 3 tygodnie. To dużo, ale dla wielu z nas – mało. Niestety taka jest prawda oczywista. Starajmy się więc 3 tygodnie wakacji które nam jeszcze pozostały wykorzystać bardzo racjonalnie. Bo zazwyczaj po wakacjach następuje 10 miesięczna harówa w szkołach i przedszkolach. Tak jednak być musi.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja