poniedziałek , 12 Sierpień 2019
Home » Aktualności » Za tydzień mamy święta. Przed nami Niedziela Palmowa i Wielki Tydzień.

Za tydzień mamy święta. Przed nami Niedziela Palmowa i Wielki Tydzień.

I tak szybkimi krokami wkroczyliśmy w kolejny weekend. Witamy więc w sobotę. Patrząc za poranne okno widzimy, że zgodnie z zapowiedziami lokalnych ,,Indian” – pada, jest ponuro i bardzo zimno. Jednym słowem – pogoda w niczym nie przypomina wiosny i jest fatalnie. Jedyny pozytyw takiej aury jest taki, że oto ziemia otrzymuje kolejny, tak bardzo potrzebny zastrzyk wody. A w tym temacie liczy się każda kropla. Po ostatnich opadach deszczu matka natura odpowiedziała niemal natychmiast – zazieleniło się i na wielu krzewach i drzewach pojawiły się kwiaty. Jeżeli do tego dodamy wszystkie inne kwiaty i roślinność, to otrzymamy obraz tegorocznej wiosny. Szkoda jedynie, że cała wegetacja przebiega bez słońca i ciepła. Już za 2 dni wejdziemy w Wielki Tydzień, jutro mamy więc Niedzielę Palmową. Tym samym przed nami rozpościera się piękny tydzień, końcówkę którego zwieńczą święta. A potem w niezbyt odległej perspektywie będziemy mieli arcydługi majowy weekend.  Warto więc na ten czas zaplanować plan działania. Jeśli trzeba, to musimy się oddać najpilniejszym pracom, nie zapominajmy jednak o tym by należycie odpocząć i zregenerować swoje siły. Ciepło i słońce, kiedy powrócą, w tym zakresie uczynią cuda. A na dzisiejszy dzień polecamy wszystkim takie prace, które można wykonywać pod dachem.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 13 kwietnia br. – w 24 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 103 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 262 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 24 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +8oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 73 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.22, zaś zmierzch około godz.: 20.10.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.57 zajdzie natomiast o godz. 18.36 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 39 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 21 minut. Dzisiejszy dzień jest już 5 godzin i 36 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 3 godziny i 18 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 13 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 43 minuty i  25 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 36 minut i 26 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Andrzej, Aron, Ciechosław, Gloria, Magda, Magdalena, Natalis, Piotr, Robert i Serwacy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Prosiłem o wszystko by cieszyć się życiem, dałeś mi życie bym cieszył się wszystkim”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Marzec odmienia wiatry, deszcz miesza z pogodą, więc nie dziw, jeśli starzy czują go ze szkodą”.

Przeżyjmy pięknie rozpoczęty weekend, a potem  cały okres Wielkiego Tygodnia i święta. Po nich, coraz częściej będziemy wzrokiem sięgać w stronę arcydługiego weekendu kwietniowo-majowego. Zanim jednak on nastanie przed nami pozostaje do wykonania ogrom wiosennej pracy na dworze. Starajmy się wszystkie te prace realizować sukcesywnie z zachowaniem równowagi pomiędzy pracą a wypoczynkiem. Inaczej bowiem możemy dostać wiosennej zadyszka a przecież nie o to chodzi. Wszelkie jednak nasze prace determinować będzie jakość kwietniowej pogody. Wieści mówią, że w tym roku pogoda dopisze w niezbędnym zakresie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.   

Redakcja