piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Za tydzień będziemy w pełnym świętowaniu

Za tydzień będziemy w pełnym świętowaniu

piernikiCzy dają Państwo wiarę, że oto kończy nam się kolejny tydzień, że oto kończy nam się powoli tegoroczny Adwent? Idąc dalej, można powiedzieć, że oto kończy nam się caluśki rok. Święta są już o dosłowny rzut beretem. Przed nami stoi więc najpiękniejszy okres w roku ? ostatnie dni oczekiwania na przyjście Pana. Coraz bardziej również zbliża się tegoroczna zima. Głównie ta w kalendarzu, która nadejdzie już 22 grudnia br., a więc już za 4 dni.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 18 grudnia br., w 87 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 351 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 14 dni. Natomiast do końca astronomicznej jesieni pozostaje 4 dni.

To 87 dzień astronomicznej jesieni w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4°C. W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +9°C w tej chwili wynosi około +5°C. Temperatura odczuwalna wyniesie +8°C. Od samego rana mamy wilgotną, jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 749 ? 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 87%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.41, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc o 13 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Niestety, dzień skraca się coraz bardziej, przybywa natomiast nocy. Tak jest od czerwcowego Św. Jana i potrwa jeszcze do samej Wigilii Bożego Narodzenia. Księżyc znajduje się w fazie ? pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogusław, Arkadia i Wilibald. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.
Motto dnia: ,,Marzenia się spełniają tylko wtedy, gdy będziesz dążyć do ich realizacji”.
Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w grudniu śnieg pada, drugi rok taki sam zapowiada?.
Powoli odliczamy ostatnie dni dzielące nas od długiego w tym roku świętowania. Bo tak doprawdy to święta zaczynamy już w najbliższy wigilijny czwartek. Potem mamy już tylko Święta i poświąteczna niedzielę. W sumie 4 dni świętowania. To jednak nie koniec świętowania. Roboczy poniedziałek, wtorek i środa i wreszcie Sylwester oraz Nowy Rok. Po nich ,,świąteczna? sobota i niedziela już w nowym roku. Oj czeka nas prawdziwy świąteczny maraton, żyć nie umierać. W ten oto sposób będziemy mogli świętować kilkanaście dni. Czyż nie warto o tym pomyśleć? My uważamy, że watro, a czasami nawet trzeba.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego adwentowego piątku.              Redakcja