środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Za tydzień będziemy mieli Wigilię Bożego Narodzenia

Za tydzień będziemy mieli Wigilię Bożego Narodzenia

swieta_coraz_blizejZa oknem mamy typowy jesienny dzionek. Jest czwartek 17 grudnia br. Na kartce kalendarza do Świąt pozostało już doprawdy niewiele. Niejako ,,po drodze? w dniu 22 grudnia br. powitamy Zimę, a potem będziemy czekać już tylko na Święta, Sylwestra i Nowy Rok. Powoli więc przychodzi nam finiszować z 2015 rokiem. Dzisiaj znajdujemy się już wyraźnie w drugiej połówce grudnia ? ostatniego miesiąca w kalendarzu. Najwyższa więc pora poza przygotowaniami świątecznymi czynić podsumowania dotyczące mijającego roku. Jaki on był? W czym był lepszy od poprzedniego a w czym gorszy? Na te i na wiele innych pytań postaramy się w najbliższych dniach odpowiedzieć. Jednak temat numer 1 na najbliższych kilka dni to przygotowania do świąt. I nimi się zajmiemy. Tymi materialnymi ale również duchowymi. W związku z tym zachęcamy naszych czytelników do bycia z nami. Zapewniamy, że będzie warto. Serdecznie dziękujemy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 17 grudnia br., w 86 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 350 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 15 dni. Natomiast do końca astronomicznej jesieni pozostaje 5 dni.

To 86 dzień astronomicznej jesieni w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2°C. W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +5°C w tej chwili wynosi około +3°C. Temperatura odczuwalna wyniesie +3°C. Od samego rana mamy wilgotną, jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 755 ? 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 83%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.41, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc o 13 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Niestety, dzień skraca się coraz bardziej, przybywa natomiast nocy. Tak jest od czerwcowego Św. Jana i potrwa jeszcze do samej Wigilii Bożego Narodzenia. Księżyc znajduje się w fazie ? pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Florian, Łazarz, Łukasz i Olimpia. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.
Motto dnia: ,,Dużo nie znaczy dobrze, ale dobrze znaczy bardzo dużo?.
Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Od Świętego Florka daj chleba do worka?.
Mamy fizycznie ostatni tydzień Adwentu, który prowadzi nas bezpośrednio do Świąt Bożego Narodzenia. Już nawet nie ponaglamy nikogo w świątecznych przygotowaniach, bowiem upływający czas zrobi to sam. Tyle tylko, że apelujemy do naszego rozsądku ? nie róbmy nic w pośpiechu. Są prace które zawsze mogą poczekać na później, oraz te które musimy zrealizować do świąt. I od nich proponujemy rozpocząć. Pamiętajmy, że strona duchowa tych świąt i całego okresu świątecznego jest ważniejsza od tej materialnej. I tego się trzymajmy. Zaręczamy, że wyjdziemy na tym tylko na dobre.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego adwentowego czwartku.         Redakcja