poniedziałek , 24 Wrzesień 2018
Home » Aktualności » Za oknem powitał nas słoneczny ale wilgotny poranek. Miłej niedzieli życzymy.

Za oknem powitał nas słoneczny ale wilgotny poranek. Miłej niedzieli życzymy.

Za nami jest już pierwszy dzień świątecznego weekendu. W ten oto sposób przeżyliśmy po raz kolejny Święto Niepodległości naszego kraju. Była to już 99 rocznica. Dzień ten minął nam przy poprawnej pogodzie. Tymczasem coraz częściej spoglądamy w stronę okresu przedświątecznego i samych świąt. Zapewniamy, że czas ten minie tak szybko, że nawet się nie spostrzeżemy a będą święta.  Za miesiąc będziemy już mieli w pełnej ,,krasie” okres przedświąteczny. W tym miejscu prostujemy naszą pomyłkę – otóż tegoroczny Adwent rozpoczyna się 3 grudnia a nie jak to mylnie podaliśmy 26 listopada. W ten oto sposób Adwent będzie bardzo krótki, potrwa bowiem raptem 3 tygodnie.

A na dworze póki co mamy jesienną aurę, cieszmy się jednak z tego, że od rana mamy bardzo słoneczny dzień. A na wielkie ciepło nie mamy już co liczyć. Jeśli jednak patrzeć na prognozy pogody to meteorolodzy poprawy nie zapowiadają, ba przewidują rychły atak ….. zimy!

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 12 listopada br., w 51 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 316 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 49 dni.

To już 51 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia podniesie się do +7oC, w tej chwili wynosi  około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +7oC. Od samego rana dzień jest wilgotny, ale bardzo słoneczny, na niebie jest jednak od zachodniej jego strony dużo ciemnych chmur. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 737 – 735 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 71%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.20, zaś zmierzch około godz.: 16.40.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.56 zajdzie natomiast o godz. 16.05 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 9 godzin i 9 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 51 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 4 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 5 godziny i 42 minuty.  Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Marcin, Witold, Jonasz, Renata, Cibor i Czcibor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Sztuka życia, to cieszyć się małym szczęściem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Piękne czasy rodzą róże, słabe zaś przynoszą burze”.

Kontynuujemy ,,świąteczny” weekend. Przed nami kolejny dzień w trakcie którego nadal będziemy mogli wypocząć przed kolejnym tygodniem pracy i nauki. A skoro wspominamy o przyszło tygodniowych dniach pracy, to pamiętajmy nade wszystko, że nie żyjemy, po ty by pracować, tylko pracujemy po to, aby żyć. Bieżące dni są coraz krótsze, z tego powodu brakuje nam słońca, które dla naszego funkcjonowania jest zbawienne. Poza tym, swoje robi również częstsza pochmurna pogoda.  Poszukujmy zatem słońca zawsze i wszędzie, oraz poddawajmy się jego promieniom, one są dla naszego zdrowia i samopoczucia zbawienne.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja