wtorek , 17 Lipiec 2018
Home » Aktualności » Za oknem mamy piękny sobotni poranek. Miłego dnia życzymy.

Za oknem mamy piękny sobotni poranek. Miłego dnia życzymy.

slonce1Witamy w sobotni poranek. Od kilkunastu godzin mamy ostatni wiosenny weekend. Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, pogoda w piątek była bardzo dynamiczna. Wszystko za sprawą silnego, porywistego wiatru. Mamy jednak nadzieję, że wszystko skończyło się na połamanych gałęziach, tudzież na niewielkich utrudnieniach i skutkach wczorajszej wichury. Nie wszyscy jednak mieli tak dobrze, wystarczy tylko spojrzeć na wiadomości z kraju. Nawałnice siały w naszym kraju wielkie zniszczenia i co najgorsze zebrały śmiertelne żniwo w postaci śmierci kilku osób. Chociażby tylko na podstawie tych informacji widzimy, że nasze wczorajsze ostrzeżenia nie były bezzasadne. Dzięki Bogu, że nas aura oszczędziła. 

No i a propos lata ? nadejdzie ono już do nas w najbliższych dniach. Czy będzie ono  prawdziwie letnie? Obyśmy tylko w trakcie tegorocznego lata nie doświadczali kolejnych tego typu zjawisk atmosferycznych.

Powoli również zbliżamy się do końca roku szkolnego a tym samym do rozpoczęcia wakacji. Pamiętajmy, że bieżące dni są najdłuższymi dniami w roku, noce zaś są najkrótsze. Jasno jest niemal do 22.00, zaś już przed 4.00 widnieje. Piękne to są dni, tyle tylko, że są one bardziej meczące, gdyż równocześnie wydłuża się nasz dzień pracy i naszej aktywności. Z kolei śpimy i wypoczywamy mniej. Miejmy tego świadomość.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 18 czerwca br. Dzisiejszy dzień jest 90 dniem tegorocznej kalendarzowej wiosny, 170 dniem w 2016 roku, do końca roku pozostały więc 195 dni.

To już 90 dzień tegorocznej Wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około  +13oC.  W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +23oC, w tej chwili wynosi  około +14oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie  +25oC. Za oknem mamy piękny i słoneczny dzionek. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 746-742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 55%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.35, zajdzie natomiast o godz. 21.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 25 minuty. Noc ma więc 7 godzin i 35 minut. Dzisiejszy dzień jest więc 1 minutę dłuższy od poprzedniego i o 8 godzin i 15 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Widać, że dzisiejszy dzień jest już znacznie dłuższy od dnia najkrótszego. Długość dnia wyraźnie się zwiększa, tak będzie do czerwcowego Św. Jana. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Efrem, Elżbieta, Emil, Gerwazy, Leonia, Marek i Paula. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Najszybciej starzeje się wdzięczność”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy deszcz przed Janem, po żniwach rolnik jest panem?.

Już niedługo pożegnamy wiosnę i powitamy lato. Przyjdzie czas na podsumowanie tego, jaka ta wiosna była. Będziemy też snuć przypuszczenia ( prognozy ), jaka pogoda czeka nas tego lata. Dobrze jednak by było, aby nie była ona ekstremalna. W jedną i drugą stronę. Tak, aby wakacje były wakacjami, aby rolnicy mogli zebrać swoje plony, a my wszyscy byśmy mogli zdrowo i bezstresowo przeżyć tą porę roku. Nie chcemy się narażać dzisiejszego poranka nikomu, ale już za parę dni, zacznie nam ubywać dnia i wejdziemy w druga połowę roku ? rok 2016 będzie więc biegł nam z górki.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.       Redakcja