piątek , 26 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Za oknem mamy piękny i rześki letni dzień. Meteorolodzy grożą jednak burzami!

Za oknem mamy piękny i rześki letni dzień. Meteorolodzy grożą jednak burzami!

Dokładnie 2 lata temu mieliśmy na dworze temperaturowe piekło. Czy pamiętamy ten czas? Uff, jak było wówczas gorąco. Mogliśmy mówić wtedy o prawdziwym piekle. Ciężko było za dnia i wieczorem, ale i nocą. Trudno było znaleźć miejsce gdzie termometr nie wskazywałby +35oC w cieniu ( za dnia )!!! Możemy więc sobie wyobrazić to, ile w tym czasie wynosiła temperatura w słońcu. Na skutki takiego stanu rzeczy wcale nie trzeba było czekać, wszakże nasze organizmy nie są ze stali. Stąd też mogliśmy wówczas być między innymi świadkami tego jak kierowcy samochodów lub pasażerowie na wskutek niewydolności swojego organizmu zjeżdżali na pobocze i zmuszeni byli wzywać pogotowie ratunkowe. Zasłabnięć i ogólnej niedyspozycji rejestrowano co niemiara. Mamy nadzieję, że wszystkie te przypadki skończyły się szczęśliwie i osoby zaopatrywane przez lekarzy lub sanitariuszy doszły do siebie. Tak było dokładnie 2 lata temu. Tymczasem w bieżącym okresie temperatura lekko odpuściła, nawet okresami pada deszcz i jest rześko. Od rana mamy jednak poprawną pogodę i jest całkiem przyjemnie. Takie lato też jest piękne. Miłego kolejnego letniego dnia życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 12 lipca br. w 21 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 193 dniem roku, do jego końca pozostały więc 172 dni.

Przeżywamy 21 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +13oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +22oC, w tej chwili wynosi  około +21oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +23oC. Od samego rana dzień jest pogodny i rześki. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743  mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 60%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.06, zaś zmierzch około godz.: 21.37.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.50 zajdzie natomiast o godz. 20.54 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 4 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 4 minuty. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 21 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 12 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 21 minut, 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 4 minuty i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Andrzej, Euzebiusz, Feliks, Henryk, Jan, Leon, Leona, Paweł, Piotr i Weronika. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Idąc po prostu idź! Siedząc po prostu siedź! Przede wszystkim, nie wahaj się!”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Płakał ojciec, że stary; płakał syn, że młody”.

Przeżywamy  kolejny letni dzień. W miejsce upału i duchoty, pojawiła się umiarkowana temperatura. Przyda nam się taka ,,ochłoda”. Przed nami jednak jest jeszcze wiele dni tegorocznego lata i nie wiemy co może ta pora roku nam jeszcze przynieść. Cieszmy się więc każdą chwilą i korzystajmy z tych chwil, ile się tylko da. Tymczasem szykujmy się na radosne odpustowanie całej naszej Parafii do Rud do kościółka cmentarnego. W ten dzień oddajmy się rodzinnemu i przyjacielskiemu świętowaniu. Liczymy na piękną pogodę, taką by można było w pełnym komforcie możemy spokojnie zasiąść do odpustowej kawy, kołocza, tudzież schłodzonego piwka lub lemoniady w ogrodzie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.    Redakcja