środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Za oknem mamy piękną jesień. Korzystajmy z niej ile się tylko da.

Za oknem mamy piękną jesień. Korzystajmy z niej ile się tylko da.

Możemy powiedzieć, że po raz kolejny Matka Natura uśmiechnęła się do nas. A wszystko za sprawą tego, że zgodnie z zapowiedziami wypogodziło się na dobre. I tak ma być kilka a może nawet kilkanaście dni. W przeważającej części tych dni na niebie dominowało będzie słońce. Taka pogoda spowoduje, że wiele czasu możemy  spędzić z pożytkiem na dworze. Po to by popracować, ale również po to by odpocząć na świeżym powietrzu i oddać się rekreacji. W ten sposób będziemy mogli odrobić zaległości jakie nagromadziły nam się w ostatnim okresie – zarówno te w pracach domowych jak i w wypoczynku. Bieżące dni są już na tyle krótkie, że długo na dworze nie popracujemy, wszystkie poważne prace musimy więc planować na sobotę lub dni urlopowe. Tymczasem miesiąc listopad rozkręca nam się na dobre, ani się nie obejrzymy a za nami będzie już jego pierwsza dekada. W całkiem nieodległej perspektywie widzimy już okres Adwentu. Tak, tak, wcale nie przesadzamy, wielkie oczekiwanie przedświąteczne nadejdzie lada co. Cieszmy się z tego.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 6 listopada br. w 45 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 310 dniem roku, do jego końca pozostało więc 55 dni.

Przeżywamy 45 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +18oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 64 – 52%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.11, zaś zmierzch około godz.: 16.48.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 17.15 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 30 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 30 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 25 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 4 godziny i 54 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 6 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 54 minuty, 2 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 25 minut i 4 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Feliks, Leonard, Trzebowit, Daniela i Teobald. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Ludzie stają się dobrzy przez ćwiczenie i praktykowanie dobroci; rzadko zdarza się człowiek dobry z natury”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa”.

Ciężki był cały miniony tydzień. Finiszowaliśmy bowiem z przygotowaniami do Wszystkich Świętych, potem przeżywaliśmy to święto oraz Zaduszki. No i nadeszło tzw. rozprężenie poświąteczne. Dzisiaj jesteśmy również po poświątecznym weekendzie. Wszystko na to wskazuje, że już za kilka dni przeżywać będziemy kolejny długi ( 3 dniowy ) weekend. W niedzielę przypada bowiem święto 11 listopada, ale wolny ( świąteczny i wolny ) będzie również najbliższy poniedziałek 12 listopada br. To taki gest od rządzących naszym krajem z okazji 100-lecia niepodległości naszego kraju. No cóż, nie zawsze mamy długi świąteczny weekend. Trzeba więc korzystać z nadarzającej się okazji.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja