niedziela , 21 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Za oknem mamy jesienną niedzielę w najgorszym jej jesiennym wydaniu.

Za oknem mamy jesienną niedzielę w najgorszym jej jesiennym wydaniu.

Witamy w wyborczą niedzielę. Od samego rana mamy pochmurną pogodę, w wyniku czego za oknem widzimy jesienną szarugę. Z nieba leci drobny kapuśniaczek. O bardzo znaczącą poprawę pogody może być jednak dzisiaj trudno. Chyba będzie to niemożliwe. Meteorolodzy już od dawna zapowiadają bowiem od dzisiaj zmianę aury na gorszą. Trudno więc przypuszczać, że w trakcie dnia pogoda w sposób znaczny się poprawi. Pamiętają Państwo, że przed tego typu aurą ( zachmurzenia, mżawka i opady deszczu ) przestrzegaliśmy już wiele dni temu. Pozostaje więc mieć nadzieję, że kolejne dni w tym zakresie nie będą znacząco gorsze. Musimy bowiem pamiętać, że na całkiem bliskim horyzoncie mamy Święto Zmarłych a potem Zaduszki. Do tego okresu pozostało nam raptem 11 dni w tym tych roboczych zaledwie 8 lub 9 wliczając do tego następna sobotę.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 21 października br. w 29 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 294 dniem roku, do jego końca pozostało więc 71 dni.

Przeżywamy 29 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +11oC, w tej chwili wynosi  około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +11oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i dżdżysty. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 753 – 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 70%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.45, zaś zmierzch około godz.: 18.15.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.18 zajdzie natomiast o godz. 17.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 26 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 34 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 2 godzin i 20 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 3 godziny i 4 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 21 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 59 minut, 11 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godzin, 20 minut i 56 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bernard, Biernat, Celina, Dobromił, Elżbieta, Hilary, Klementyna, Pelagia i Urszula. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Chętnie drugich upominamy, a sami upomnień niechętnie słuchamy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Małe dzieci, mały kłopot; duże dzieci, duży kłopot”.

Za nami jest już cały kolejny jesienny tydzień. Możemy chyba z pełna odpowiedzialnością powiedzieć, że wszystko co dobre w pogodzie jest już za nami. Tak przynajmniej stanie się do 5 listopada br. A potem – zobaczymy. Miejmy nadzieję, że dzisiaj w niedzielę w miarę poprawna pogoda utrzyma się do końca dnia. Niestety w sobotę pogoda nie pozwoliła nam uporać się z wieloma zaległymi pracami na dworze.  Pamiętajmy, że wielu z nas, jeśli nie wszyscy znajduje się w wirze codziennych przedzimowych obowiązków. Tak to już bywa w dzisiejszych czasach, że praca i inne nasze obowiązki pochłaniają nas bez reszty. A przecież po pracy na wielu z nas czekają znaczne obowiązki domowe. Pamiętajmy jednak, by w takim rytmie nie minęło nam całe nasze życie, wszakże nie dla pracy tylko żyjemy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja