poniedziałek , 24 Wrzesień 2018
Home » Aktualności » Za oknem mamy jesień w najgorszym jej wydaniu.

Za oknem mamy jesień w najgorszym jej wydaniu.

Rozpoczęliśmy kolejny tydzień roku. Poniedziałek jest 13 dniem bieżącego miesiąca. Ciekawe, jak Państwo odbieracie dzisiejszą ,,poniedziałkową trzynastkę”? Dla kogo jest ona szczęśliwa, komu przynosi pecha i wreszcie dla kogo jest ona obojętna? W pewnym fragmencie dzisiejszy dzień odpowie każdemu z nas. My mamy nadzieję, że dzisiejsza 13-tka będzie dla wszystkich szczęśliwa. Za oknem, jak widzimy na dobre trwa dżdżysta jesień. Zmiana pogody polega na tym, że się ochłodziło i pada. W nocy termometr spadł w okolice 4 kresek na plusie. Meteorolodzy zapowiadali na miniona noc opady śniegu, dobrze jednak skończyło się na deszczu. Wszakże mamy nadal jesień a do kalendarzowej zimy pozostało jeszcze ponad 5 tygodni.

Bieżące dni są chłodne, a to może być głównym źródłem naszych zachorowań na choroby górnych dróg oddechowych. Stąd też musimy bardzo uważać, by nie przegrzewać naszych organizmów, bo wtedy przeziębienie, angina, lub inne niedomaganie organizmu są pewne.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 13 listopada br., w 52 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 317 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 48 dni.

To już 52 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC. W trakcie dnia podniesie się do +5oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +3oC. Od samego rana dzień jest wilgotny i pada. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 731 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 80%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.22, zaś zmierzch około godz.: 16.38.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.57 zajdzie natomiast o godz. 16.04 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 9 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 5 godziny i 46 minuty Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Walentyn, Eugeniusz, Stanisław, German, Liwia, Augustyna, Mikołaj, Jan i Arkadiusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Marzenia się spełniają tylko wtedy, gdy będziesz dążyć do ich realizacji”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Zwykle w dzień Marcina śnieg prószyć zaczyna”.

Jak więc widzimy matka natura póki co obchodzi się z nami łagodnie. Bowiem na Św. Marcina śnieg nie poprószył a mógł, bo tak mówi nasze dzisiejsze przysłowie ludowe. Póki co, cieszmy się w pełni jesiennymi dniami – niezależnie jakim by one nie były, gdyż nie wiemy jak długo będą one nam dane. I pamiętajmy, że po każdej jesieni przychodzi zima. No chyba, że jak to w ostatnich latach bywa … , zimy praktycznie nie ma.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   Redakcja