poniedziałek , 20 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Za miesiąc będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia.

Za miesiąc będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia.

dzień dobryGdyby ktokolwiek nie kojarzył dzisiejszej daty, to nasza redakcja informuje wszystkich czytelników, że dokładnie za miesiąc będziemy mieli Wigilię Bożego Narodzenia. Wychodzimy więc na ostatnią prostą prowadzącą do świąt. Póki jednak co, przed nami jest jeszcze kawałek tygodnia bezpośrednio poprzedzającego Adwent. My potocznie nazwaliśmy go tygodniem ,,normalnym?, w przeciwieństwie do okresu adwentowego czuwania i przygotowywania się do świąt. W zakresie pogody natomiast w dalszym ciągu mamy przecudowną pogodę a co za tym idzie cudowne i przeurocze dni. Czwartek w tym zakresie ma być nieco gorszy niż minione dni, ale pogoda nie powinna jeszcze się załamać. Meteorolodzy mówią, że pogorszenie aury możliwe jest dopiero od jutra, będzie to jednak zmiana niewielka. Oby. Miłego dnia życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 24 listopada br., w 63 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 329 dniem roku, do jego końca pozostało więc 37 dni.

To już doprawdy 63 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC.  W trakcie dnia podniesie się do +11oC, w tej chwili wynosi  około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Dzień od samego rana jest pogodny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 749 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 81%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.15, zajdzie natomiast o godz. 15.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 36 minut. Noc ma więc 15 godzin i 24 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Jest on już o 6 godzin i 48 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Gerard, Emilia, Flora, Franciszek, Protazy, Jan, Jaśmina, Felicjana, Felicjanna, Agnieszka. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek jest mniej nieszczęśliwy, gdy nie jest nieszczęśliwy sam?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Chcesz się dowiedzieć prawdy o sobie, pokłóć się z przyjacielem?.

Czy obserwujecie Państwo zapadanie zmierzchu w bieżących dniach? My tak. Jak było? Ano już około 16.00 robiło się ciemno i zapadał wieczór. Minione dni są więc doskonałym przykładem, pokazującym jak bardzo skrócił nam się już dzień w stosunku do nocy. Do takiej sytuacji musimy się przyzwyczaić, bowiem przez kolejny miesiąc tak właśnie będzie, a potem? Potem dnia zacznie nam powoli przybywać. Cieszycie się Państwo? My tak. Byle do ?.. wiosny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.    Redakcja