poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Za kilka godzin rozpoczniemy przedostatni ,,normalny” weekend tego roku.

Za kilka godzin rozpoczniemy przedostatni ,,normalny” weekend tego roku.

Witamy w piątek. Kolejny jesienny tydzień chyli się ku końcowi. W efekcie tego już za kilka godzin będziemy mieli początek kolejnego weekendu. Jak zapowiadali meteorolodzy – ociepliło się i przymrozki ustąpiły. W zamian jednak – pada deszcz. Mamy więc za oknem ponury dzionek. De facto od Adwentu dzielą nas już tyko 2 tygodnie. Od niedzieli 3 grudnia br. rozpoczynamy bowiem stopniowe odliczanie czasu do Świąt Bożego Narodzenia. Pierwszym punktem na horyzoncie prowadzącym do tych świąt jest właśnie początek Adwentu od którego dzieli nas już tylko 15 dni. Wierzyć się nie chce, ale już za kilkanaście dni będziemy mogli poczuć prawdziwy smak świąt. Jakże bowiem rozpocząć Adwent nie odwiedzając jarmarku w piwnicach księdza Jana w Starym Opactwie. Pamiętajmy jednak, że w tym roku niedziel adwentowych u ks. Jana będzie tylko 3, bowiem ostatnia niedziela adwentu przypada w Wigilię.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 17 listopada br., w 56 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 321 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 44 dni.

To już 56 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC. W trakcie dnia podniesie się do +7oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +7oC. Od samego rana dzień wilgotny i pada deszcz. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 77 – 75%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.28, zaś zmierzch około godz.: 16.31.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.04 zajdzie natomiast o godz. 15.59 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 55 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 5 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 3 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 6 godziny i 10 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ariel, Otmar, Aureliusz, Dionizy, Gertruda, Edmund i Agnieszka. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie jest ciężkie… Szczególnie jak owe życie dużo waży…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Za młodu żyjesz marzeniem, na starość wspomnieniem”.

Ociepliło się, nie jest to jednak zdrowa pogoda. Wilgoć sprzyja niestety zachorowaniom na choroby górnych dróg oddechowych. Póki co, nie mamy więc powodów do myślenia o zimie. Kolejnych kilka dni będzie cieplejszych ale mogą one być mokre. Na ile deszcz będzie nam doskwierał pokaże czas. Tymczasem my powoli możemy już myśleć o czekającym nas weekendzie w trakcie którego będziemy mogli odpocząć i zregenerować woje siły.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja