czwartek , 20 Wrzesień 2018
Home » Aktualności » Za kilka godzin rozpoczniemy kolejny grudniowy weekend

Za kilka godzin rozpoczniemy kolejny grudniowy weekend

weekendTydzień zmierza nam do końca. Jest to drugi tydzień adwentu, widzimy więc w jak szybkim tempie nadchodzą święta. Od świąt dzieli nas już mniej niż 2 tygodnie. Niestety, biorąc pod uwagę naszą dzisiejszą wiedzę, nie możemy na święta Bożego Narodzenia obiecać śniegu i zimy. Każdy kolejny upływający dzień taką prognozę będzie uprawdopodobniał bądź też zmieniał. Póki co, nie traćmy nadziei bowiem przez 2 tygodnie może się jeszcze wiele zmienić. Taka a nie inna prognoza pogody nie powinna jednak wyhamować naszych przygotowań do świąt. A na nie mamy coraz mniej czasu. Tymczasem dzisiaj w nocy nieco przymroziło i zrobiło się bardzo chłodno. Mamy piątek, a więc za kilka godzin wejdziemy w kolejny grudniowy weekend.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 11 grudnia br., w 80 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 344 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 21 dni. Natomiast do końca astronomicznej jesieni pozostaje 10 dni.

To 80 dzień astronomicznej jesieni w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2°C. W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +6°C w tej chwili wynosi około +1°C. Temperatura odczuwalna wyniesie +4°C. Mamy przymrozek i lokalne zamglenie. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 757 ? 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 64%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.35, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 9 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o 19 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Niestety, dzień skraca się coraz bardziej, przybywa natomiast nocy. Tak jest od czerwcowego Św. Jana i potrwa jeszcze do samej Wigilii Bożego Narodzenia. Księżyc znajduje się w fazie ? nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Stefan, Damazy, Waldemar, Wojmir i Wilburga. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.
Motto dnia: ,,Bezwzględne zło wywołuje konieczność istnienia bezwzględnego dobra”.
Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Lepsza chuda zgoda niż tłusta sprawa?.
Takie mamy ostatnio dni, że pogoda raczej przypomina nam ciepłą jesień. Tymczasem zima nadchodzi. Co prawda, póki co ta kalendarzowa, ale chciało by się, by przynajmniej Boże Narodzenie, okres międzyświąteczny i Nowy Rok były białe. Tego jednak nim nam nie zapewni. W niektórych prognozach pogody meteorologowie doszukują się śladów owego białego puchu, ale nikt z nich za to głowy nie da.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego adwentowego piątku.          Redakcja