środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Za kilka godzin rozpoczniemy kolejny czerwcowy weekend.

Za kilka godzin rozpoczniemy kolejny czerwcowy weekend.

Piątek zawsze kojarzy nam się już z końcówką tygodnia. W perspektywie mamy bowiem kolejny weekend. Zważywszy na to, że nadal mamy wiosnę a otaczający nas w te dni czas jest pełen uroku, z radością oczekujemy na wolne od pracy dni. W takim okresie i warunkach nasz organizm funkcjonuje w niezachwianej harmonii z otaczającym  nas światem. Korzystajmy z takich dni na tyle ile się tylko da, spacerujmy, wypoczywajmy i starajmy się zrelaksować. Pamiętajmy, że człowiek nie żyje po to by pracować, tylko pracuje po to by żyć. A więc dozujmy we właściwych proporcjach pracę i wypoczynek a wtedy zachowamy właściwą harmonię w swoim życiu, które tak doprawdy jest ,,oka mgnieniem”. Patrząc na dzisiejsza kartkę z kalendarza prosimy zwrócić uwagę, że na dzisiejszy dzień przypada wspomnienie św. Medarda a więc człowieka mającego moc wyznaczenia tego jaka czeka nas pogoda przez kolejnych 40 dni. Nie pozostaje nam więc nic innego jak tylko obserwować pogodę od poranka po sam wieczór.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 8 czerwca br. w 80 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 158 dniem roku, do jego końca pozostało więc  207 dni.

Przeżywamy 80 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +15oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +27oC, w tej chwili wynosi  około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Od samego rana dzień jest w miarę pogodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.53, zaś zmierzch około godz.: 21.33.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.37 zajdzie natomiast o godz. 20.54 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 17 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 43 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 15 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 8 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 11 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 12 minut, 11 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Medard, Antoni, Ariadna, Ciechomir, Jarosław, Lukrecja, Paweł, Robert, Roberta, Wiesław i Wisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Wczoraj jest historią. Jutro jest tajemnicą. Dziś jest darem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Człowiek uczy się mówić bardzo wcześnie, milczeć bardzo późno?”.

Mamy miesiąc czerwiec, za nami jest już kilka dni tego miesiąca. Wierzyć się nie chce, ale do lata pozostało nam już nieco ponad 2 tygodnie. Potem minie jeszcze kilka dni i rozpocznie się letnia kaniukuła. W perspektywie więc mamy, lato a potem wakacyjną labę. Taka perspektywa musi w nas wzbudzić uczucie radości – nieprawdaż? Jest również druga strona ,,tego medalu” – mianowicie, już za kilkanaście dni zacznie nam powoli ubywać dnia! Niestety, jest to prawda oczywista, która stanie się faktem już za kilkanaście dni.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.    Redakcja