piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Za 6 dni nadejdzie kalendarzowa zima!

Za 6 dni nadejdzie kalendarzowa zima!

zimaTak doprawdy do świąt pozostało nam niewiele ponad 1 tydzień. Trywialne więc będzie stwierdzenie, że okres ten jest ostatnią prostą prowadzącą do Świąt Bożego Narodzenia 2015. A tak w ogóle to mamy środę, a więc tydzień rozkręca się nam na dobre. Za oknem jest lekko na plusie, temperatura nocą jest w okolicy ,,zera?, ale jak zapewniają meteorolodzy znacznego mrozu do końca tego roku nie będzie. Pomimo, że za 6 dni nadejdzie kalendarzowa zima. A gdzie jest ta prawdziwa? O śniegu i wielkiej zimie możemy sobie tylko pomarzyć. Coraz bardziej pewne jest to, że Boże Narodzenie spędzimy na wodzie i bez śniegu. Tym razem więc nie sprawdzi się ludowe porzekadło ? Barbara po wodzie, Boże Narodzenie po lodzie. A od świąt dzieli nas 7 roboczych dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 16 grudnia br., w 85 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 349 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 16 dni. Natomiast do końca astronomicznej jesieni pozostaje 6 dni.

To 85 dzień astronomicznej jesieni w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1°C. W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +5°C w tej chwili wynosi około +3°C. Temperatura odczuwalna wyniesie +5°C. Od samego rana mamy wilgotną, jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 755 ? 753 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 83%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.40, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 4 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc o 14 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Niestety, dzień skraca się coraz bardziej, przybywa natomiast nocy. Tak jest od czerwcowego Św. Jana i potrwa jeszcze do samej Wigilii Bożego Narodzenia. Księżyc znajduje się w fazie ? pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecylia, Walerian, Mścigniew, Wolimir i Drogosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.
Motto dnia: ,,Jak w zimie piecze, to latem ciecze?.
Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy!? ? Jan Paweł II.
Wiemy, że trudno jest ogarnąć dzisiejszy stan rzeczywistości. Prawda jednak jest taka, że mamy kilka dni do świąt. Najwyższa więc pora, by do świąt zacząć się przygotowywać z wielką powagą i starannością. Święta to nie zwykłe dni, w związku z tym pod wieloma względami musimy do niech przygotować się w sposób szczególny. Postarajmy się, by tak było w każdym naszym domu i każdej rodzinie. Swoim wzrokiem sięgnijmy trochę dalej niż zazwyczaj i otoczmy swoją opiekę wszystkich samotnych, tak by nikt z nich w czas świąt nie czuł się osamotniony.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej adwentowej środy.             Redakcja