wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Za 2 dni nadejdzie kalendarzowa zima

Za 2 dni nadejdzie kalendarzowa zima

wstawajZgodnie z tym co zapowiadają meteorolodzy w kolejnych dniach nie mamy co liczyć na ochłodzenie oraz na to, że temperatury w trakcie dnia znaczną spadną poniżej zera.  Ale czy możemy się temu dziwić skoro od dawna meteorolodzy snuli tego typu prognozy?  Przypominamy dla porządku, że zbliżamy się do najdłuższego świątecznego okresu tego roku a zarazem do najpiękniejszego okresu ? wszakże już dzisiaj odliczamy ostatnie godziny do okresu świątecznego. Mamy nadzieję, że będzie to piękny okres. Zarówno w naszych domach, ale nade wszystko w naszych duszach i umysłach. Tak musi się stać, abyśmy po tych świętach nie byli syci tylko na ciele, ale również na duszy. Bo to przecież Boże Narodzenie ma w nas wszczepić nadzieję na nowe, lepsze życie.

Tymczasem w dniu dzisiejszym przeżywamy IV niedzielę Adwentu a więc ostatnia niedzielę tegorocznego Adwentu.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 20 grudnia br., w 89 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 353 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 12 dni. Natomiast do końca astronomicznej jesieni  pozostają 2 dni.

To 89 dzień astronomicznej jesieni w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +8oC w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna wyniesie +7oC. Od samego rana mamy typową jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 92 – 82%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.42, zajdzie natomiast o godz. 15.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 1 minutę. Dzisiejszy dzień jest więc o 11 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Niestety, dzień skraca się coraz bardziej, przybywa natomiast nocy. Tak jest od czerwcowego Św. Jana i potrwa jeszcze do samej Wigilii Bożego Narodzenia. Księżyc znajduje się w fazie ? pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogumiła, Dominik, Amon, Liberat, Makary, Dagmara i Teofil. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z  życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bieda samotnemu, bo gdy upadnie nie ma, komu go podźwignąć?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy Makary pogodny, cały styczeń chłodny?.

Od dzisiaj z całą pewnością intensywnie musimy myśleć o czekającym nas świątecznym weekendzie. Musimy ,,stanąć na głowie?, by wszystkie prace wykonać do środy, tak aby Wigilia była już dniem bez większej pracy. Właśnie w ten dzień, już od samego rana powinniśmy się duchowo przygotowywać do przeżycia całych Świąt, w tym zwłaszcza Wigilijnego wieczoru. Mamy nadzieję, że tak będzie.

W trakcie świat pogodowa sceneria bardziej będzie przypominała wczesną jesień, lub wiosnę niż zimę. W okolicach Sylwestra natomiast mocno się ochłodzi i chwyci mróz, czy jednak spadnie śnieg? To pytanie nadal jest bardzo aktualne.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej adwentowej niedzieli.    Redakcja