piątek , 16 Sierpień 2019
Home » Aktualności » Za 2 dni mamy Walentynki.

Za 2 dni mamy Walentynki.

kogutPrzy lekko zimowej scenerii ( pogodzie ) witamy naszych czytelników w drugim dniu zimowych ferii. Patrząc na kalendarz widzimy, że wyraźnie wkroczyliśmy w drugą dekadę lutego. Trwają ferie, jednak wielu z nas pracuje normalnie. Na pocieszenie  podajemy jednak fakt, że czekający nas tydzień to nie tylko praca i obowiązki. Patrząc bowiem na kalendarz widzimy, że już we w czwartek świętować będziemy Walentynki. Mamy nadzieję, że ten dzień będzie dla każdego z nas dniem pogodnym i radosnym. Kiedy już wspominamy Walentyki, to nie wypada pominąć kolejny kalendarzowy fakt – otóż 2 tygodnie później przypada Tłusty Czwartek, zaś 3 tygodnie później mamy Ostatki i Popielec. Każdy z nas wie doskonale, co te fakty oznaczają.

Tymczasem coraz więcej osób zapada na choroby grypo-pochodne. Grypy, anginy, przeziębienia i innego rodzaju infekcje dotykają kolejnych z nas. Wobec takiego stanu rzeczy apelujemy do wszystkich – róbmy wszystko, by cytowane choroby nas nie dopadły. Nade wszystko ograniczajmy kontakty z osobami chorymi.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 12 lutego br. – w 53 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 43 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 322 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 53 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +3oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +0oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.27, zaś zmierzch około godz.: 17.32.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.03 zajdzie natomiast o godz. 16.58 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 55 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 5 minut. Dzisiejszy dzień jest już 1 godzinę i 53 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 4 godzin i 10 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 12 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 26 minut i 21 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 53 minuty i 44 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Modest, Ludwika, Eulalia, Damian, Ampeliusz, Melecjusz, Norma i Ewa. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie jest grą. […] Istotne jest, byś swoją rolę grał dobrze, obojętnie jaka by ona była”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na Świętego Ludwika, na grudzie koń utyka”.

W kalendarzu znajdujemy się prawie w połowie miesiąca lutego, teoretycznie najzimniejszego w trakcie trwania zimy. Tak się złożyło, że ta reguła w bieżącym roku, póki co się w pełni nie potwierdziła. No chyba, że na pół gwizdka. Nie wiemy dokładnie, co czeka nas w drugiej połowie miesiąca, meteorolodzy jednak nie zapowiadają wielkiej zmiany pogody. A potem pozostanie już tylko marzec, a w marcu – jak w garncu. No i oczywiście wiosna. Niezła perspektywa – nieprawdaż?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja