środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Z Rud do Denver, Ewa Bugdoł ładuje akumolatory w USA.

Z Rud do Denver, Ewa Bugdoł ładuje akumolatory w USA.

ebMistrzyni triathlonu z Rud ? Ewa Bugdoł mówi: ,,Pora zacząć przygotowania do przyszłego sezonu. Oczywiście wybrałam do tego Denver jak co roku. Mam tutaj bardzo dobre warunki treningowe, trenera a także sportowców z którymi mogę trenować. Pierwszy tydzień treningów w USA poświęciłam na zaaklimatyzowanie się, czyli przystosowanie się do zmiany czasu i wysokości. Natomiast teraz rozpoczęłam już właściwy cykl, na który składa się poranna jazda na rowerze i bieg. Dzień kończę treningiem pływackim z pływakami, który prowadzony jest przez trenera Andiego Niemann. Andy jest fachowcem w swojej dziedzinie, nie sposób się nudzić na jego treningach. Zadania są urozmaicone i po każdym treningu wychodzę padnięta. W grupie pływam o wiele szybciej niż trening robiony samotnie, przełamuję swoje słabości i mobilizuję się do szybszego pływania. Na dzień dzisiejszy trenuję ok. 26 godz. w tygodniu. Ostatnio udało mi się odwiedzić Marię w Colorado Springs, które jest położone 1832m n.p.m. i są tam fantastyczne warunki na jazdę rowerem. Dziękuję Marysiu za poświęcenie swojego czasu i zrobieniu mi profesjonalnej sesji zdjęciowej?.

Mimo zakończenia sezonu Ewa Bugdoł nie zwalnia tempa. Z początkiem listopada rozpoczęła w Rudach treningi do przyszłorocznych startów. Natomiast już w drugiej połowie miesiąca, wyleciała do USA, a dokładniej do Denver.

Ewa Bugdoł w mistrzowskim stylu zakończyła swój sezon, zdobywając czołowe miejsca w zawodach triathlonowych w Polsce i za granicą. Obecnie, siedmiokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie długim, spędza czas na przygotowaniach do startów w 2016 roku. Niedawno rozpoczęła treningi w Stanach Zjednoczonych a będąc jeszcze w Polsce, spotkała się  z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Czernicy i w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

W stanie Kolorado zawodniczka obecnie kontynuuje przygotowania do kolejnego sezonu triathlonowego. – Pierwszy tydzień treningów w USA poświęciłam na zaaklimatyzowanie się, czyli przywyknięcie do zmiany czasu i wysokości. Natomiast teraz rozpoczęłam już właściwy cykl, na który składa się poranne pływanie, popołudniowa jazda na rowerze i oczywiście bieganie. Na dzień dzisiejszy ok. 26 godz. w tygodniu – wyjaśnia sponsorowana przez RAFAKO S.A., Ewa Bugdoł. – Mój pobyt w USA zakończy się najprawdopodobniej w kwietniu bądź maju 2016 roku, w związku z czym zimę i święta Bożego Narodzenia spędzę w Denver – dodaje E. Bugdoł, która w Stanach trenuje z amerykańskimi triathlonistami. Zeszłoroczne przygotowania do sezonu także odbywały się w tym położonym na przeszło 1609 m.n.p.m. mieście.

Przed wylotem do USA, wielokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie długim, znalazła czas na inne aktywności, związane oczywiście ze sportem. Otóż, będąc jeszcze w Polsce, spotkała się z młodzieżą w Szkole Podstawowej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy (3.11.) oraz w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej (6.11.). Obydwa wydarzenia miały charakter motywujący. Ewa Bugdoł zachęcała młodych ludzi do aktywności fizycznej. Opowiadała o zaletach uprawiania sportu oraz przedstawiła zebranym historię swojej przygody triathlonowej. Zachwyceni słuchacze mogli podziwiać rower, na którym jeździ Ewa, kombinezon oraz medale zdobyte w trakcie startów. Ponadto zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa, wyjaśniła, że całą swoją sportową karierę zawdzięcza przede wszystkim rodzicom. To właśnie dzięki nim mogła od 6-tego roku życia pływać, następnie biegać i w końcu pokonywać wiele kilometrów na rowerze.

– Chciałam przede wszystkim zachęcić dzieci do uprawiani sportu. Opowiadałam o zaletach aktywności fizycznej oraz gorąco namawiałam do uczestnictwa w lekcjach wychowania fizycznego, które niestety omijane są przez uczniów szerokim łukiem. Starałam się przekazać, jak istotny jest sport zarówno dla rozwoju fizycznego, jak i psychicznego – relacjonuje siedmiokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie długim. – Mówiła także o swojej przygodzie triathlonowej. Pochodzę z małej miejscowości i zaznaczyłam, że każdy ma szansę się wybić, jeśli tylko konsekwentnie będzie dążyć do celu. Podkreśliła też, jak ważne jest wsparcie rodziców w tej kwestii – wyjaśniła E. Bugdoł.

Sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka nie kryła, że po tego typu spotkaniach, widzi motywację w młodych ludziach. Dowodem na to był udział młodzieży w XVI Biegu Niepodległości w Kuźni Raciborskiej, który odbył się 11 listopada. Gościem specjalnym była właśnie Ewa Bugdoł. – Było to dla mnie niesamowite uczucie, ponieważ mam świadomość, że zachęciłam ich do tego. Widziałam radość, motywację i zadowolenie na twarzach dzieci, które ukończyły ten bieg. Niezmiernie się cieszę, że mogłam wziąć udział w takim przedsięwzięciu – dodała na koniec polska triathlonistka.

Warto przypomnieć, że zdobycie siódmego Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie długim w Stroniu Śląskim, pierwsze miejsce w Pucharze Świata 2015 ITU Weihai Long Distance Series w Chinach oraz druga pozycja w koreańskim Ironman 70,3 Gurye, to tylko niektóre z tegorocznych osiągnięć polskiej triathlonistki.

Ewy Bugdoł ma już plany na nowy sezon. Najprawdopodobniej 10 kwietnia 2016 roku weźmie udział w Ironman 70,3 w Teksasie. – Będą to pierwsze zawody w 2016 roku, które potraktuję jako sprawdzian przed kolejnymi startami – dodaje sponsorowana przez RAFAKO S.A., Ewa Bugdoł.

Adventure Medi

Zdjęcia patrz:

http://www.ewabugdol.com/#!Trening-w Stanach/cjn8/566b57540cf2f7de56e4db23