poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Z nowymi nadziejami wchodzimy w Nowy 2019 Rok. Obyśmy tylko zdrowi byli!

Z nowymi nadziejami wchodzimy w Nowy 2019 Rok. Obyśmy tylko zdrowi byli!

Od kilku godzin mamy 2019 rok! Wielu z nas witało go na zabawach, balach i prywatkach. Balowaliśmy całą noc, w sposób uzasadniony możemy więc być nie wyspani i zmęczeni. W takim stanie wkraczamy w Nowy Rok. Jaki on będzie, trudno jest dzisiaj wyrokować. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie rokiem gorszym od tego, który właśnie pożegnaliśmy. Pamiętajmy jednak, że w znacznej mierze o tym decydujemy my sami, kreując taki a nie inny rozwój wydarzeń w naszym życiu. Innymi słowy – kowalem swojego losu jesteśmy dla siebie sami. Witamy wszystkich naszych czytelników we wtorek 1 stycznia 2019 r. Dzisiejszy dzień jest 1 dniem roku. Na dworze jest lekko mocno pochmurno i wilgotno. Raz jeszcze w stronę naszych czytelników, ich rodzin i znajomych kierujemy nasze noworoczne życzenia – ,,Do Siego Roku!”.

Tymczasem w zakresie pogody dzisiejszej nocy chwyci mróz i będzie ,,trzymać” minimum 2 tygodnie.

*** Oto ja – Twój dzsiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 1 stycznia br. – w Nowy Rok w 11 dniu kalendarzowej zimy i pierwszym dniu roku. Dzisiejszy dzień jest 1 dniem roku, do jego końca pozostało więc 364 dni.

Przeżywamy 11 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +6oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 755 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 79%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.32.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.46 zajdzie natomiast o godz. 15.54 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 8 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 52 minuty. Dzisiejszy dzień jest już 5 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 8 godziny i 0 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 1 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 14 minut, 1 sekundę i dłuższy od najkrótszego o 6 minuty i 42sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Mieczysław, Mieszko, Maria, Mieczysława, Masław, Odys, Odyseusz, Wilhelm i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Marzenie staje się celem, kiedy zostaje podjęte działanie w kierunku jego spełnienia”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Styczeń rok stary z nowym styka, czasem zimnem do kości przenika, czasem w błocie utyka”.

Pewien etap naszego życia mamy za sobą. Niektórzy powiadają, że jesteśmy o cały rok starsi. A czas po prostu biegnie swoim rytmem. Nie szybciej, nie wolniej, tylko tak samo jak wczoraj i jutro. To nasz styl życia powoduje, że ulegamy złudzeniu, że czas upływa nam coraz szybciej. O czym więc powinniśmy marzyć? Ano najzwyczajniej w świecie, by zwolnić tempo naszego życia, tak aby w naszej świadomości życie ,,wyhamowało”. To wszystko co w zakresie upływającego czasu możemy zrobić. Więc czyńmy to co dnia. Wszystkiego dobrego w całym bieżącym nowym  roku.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku – Nowego Roku AD 2019 r.

Redakcja