wtorek , 17 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Z nieba poleje się dzisiaj potworny gorąc. W cieniu temperatura może sięgnąć+34°C!!!

Z nieba poleje się dzisiaj potworny gorąc. W cieniu temperatura może sięgnąć+34°C!!!

W dalszym ciągu w kalendarzu mamy wiosnę, powoli chyli nam się ona jednak ku końcowi, zbliżamy się więc do przesilenia wiosenno-letniego. Po nocy świętojańskiej niestety zacznie nam ubywać dnia!!! Nie chce się to mieścić w głowie, ale polega to na fakcie. Przed nami więc jeszcze trochę wiosny, a potem zakróluje Lato. Jakie będzie – trudno dzisiaj jest wyrokować? Jakie jednak by nie było, my będziemy musieli się do tego dostosować.  Biorąc pod uwagę to wszystko co w zakresie pogody działo się tej wiosny wokół nas możemy mówić, że po raz kolejny mieliśmy niesamowite szczęście. Aby nabrać respektu i pokory wobec natury wystarczy obejrzeć, to co dzieje się czasami w innych częściach naszego kraju i świata. Jednak póki co degustujmy ze smakiem ostatnie dni tegorocznej wiosny, wszakże na kolejną wiosnę będziemy musieli czekać aż 9 miesięcy. Czekać jednak warto! Miłego wtorku życzymy. Uważajmy jednak na zapowiadane na dzisiejszy dzień bardzo wysokie temperatury. Meteorolodzy zapowiadają minimum ° w cieniu!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 11 czerwca br. – w 83 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 162 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 203 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 83 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +31oC, w tej chwili wynosi około +27oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +34oC!!! Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 80 – 46%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.51, zaś zmierzch około godz.: 21.39.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.36 zajdzie natomiast o godz. 20.56 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest już 8 godzin i 16 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 30 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 11 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 4 minuty i 27 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 15 minut i 38 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anastazy, Barnaba, Feliks i Teodozja. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie ten szczęśliwy co wszystkie kwiaty zrywa, lecz ten co jeden zerwie i szczęściem go nazywa”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec mokry, zimny maj, gospodarzom pewny raj”.

W ostatnich dniach temperatura sięga zwrotnikowych wymiarów. Mamy nadzieję, że ten gorąc nie potrwa wiecznie i wreszcie temperatura ustabilizuje się na znośnym poziomie. Zanim jednak stabilizacja się utrwali miejmy wkalkulowane to, że w każdej chwili możliwe jest ,,wszystko”.

Mamy późną wiosnę i powoli zbliżamy się do połówki roku. A więc nie mamy się co dziwić, wszakże już za niewiele będziemy mieli lato a w ślad za nim upragnione wakacje. A jak tam z Państwa planami na ten czas? Czy urlopy i wypoczynek zostały już precyzyjnie przez Was ustalone? Jeśli nie, to najwyższa pora.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja