wtorek , 17 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Z godziny na godzinę coraz bardziej przygrzewa. Witamy w nowym tygodniu.

Z godziny na godzinę coraz bardziej przygrzewa. Witamy w nowym tygodniu.

Mają Państwo świadomość tego, że przed nami jet krótki roboczy tydzień. W środę bowiem mamy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i nasz parafialny odpust. W takim razie możemy mówić o długim świątecznym weekendzie – środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela. Przyznają Państwo, że jest to kusząca perspektywa. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że za nami jest 5-dniowy tydzień pracy. A w zakresie pogody, w stosunku do ostatniego gorącego okresu zaszły diametralne zmiany. Przede wszystkim jest odrobinę chłodniej. Nadal jednak musimy liczyć się z tym, że pogoda może zmieniać się dynamicznie. I rzeczywiście meteorolodzy na ten tydzień zapowiadają kolejna żarówę, ma to nastąpić w drugiej części bieżącego tygodnia. Również już w dniu dzisiejszym ma być cieplej niż mieliśmy to w minione 2 weekendowe dni. Pogoda od samego rana jest niemal idealna, bezchmurna i słoneczna. Ciekawe jest to, do ilu dzisiaj wzrośnie temperatura.

A dzisiaj mamy 13 – tego, tradycyjnie więc dzielimy się na tych którzy w 13-ce upatrują szczęścia, oraz osoby których owa liczba nie wzrusza. Niech jedni i drudzy pozostaną przy swoich racjach. Kiedy sięgniemy pamięcią w odległe lata, to przypominamy sobie, że w okresie odpustu parafialnego w Rudach ( 15 sierpnia ) ku końcowi miały się zazwyczaj żniwa. A jak jest z tą kwestią w tym roku. Coś nam się wydaje, że ze względu na suszę i upały, żniwa są już za nami. Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach matka natura pozwoli na to, by to co urosło do końca spokojnie zebrać – dawniej o tej czynności mówiło się – skludzić. Życzymy miłego dnia.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 13 sierpnia br. w 53 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 225 dniem roku, do jego końca pozostało więc 140 dni.

Przeżywamy 53 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +29oC, w tej chwili wynosi  około +28oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +32oC!!! Od samego rana dzień jest pogodny, słoneczny i bardzo ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 61 – 42%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.57, zaś zmierzch około godz.: 20.45.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.33 zajdzie natomiast o godz. 20.09 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 36 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 24 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godzin i 30 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już jednak krótszy o 1 godzinę i 48 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 13 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę i 48 minut, 1 sekundę i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 30 minuty i 48 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adriana, Diana, Gertruda, Helena, Hipolit, Hipolita i Jan. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Czasem wystarczy jeden człowiek, albo jedna myśl, żeby zmienić swoje życie na zawsze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Apteka to bardzo droga kuchnia”.

Skoro w środę mamy święto, to już od środowego wieczoru możemy czuć się świątecznie i weekendowo. Wolnych dni możemy mieć aż 5! To dobrze, że niemal w środku lata przytrafia nam się taki okres. Przecież nie żyjemy tylko po to, by pracować, tylko pracujemy po to by żyć. Więc odpoczynek musi być naszym naczelnym zadaniem. Nie da się bowiem tylko pracować, pracować i jeszcze raz pracować. Jest tak zwłaszcza w okresie wydłużających się afrykańskich upałów. Wszystkim naszym czytelnikom życzymy więc miłego świętowania i efektywnego, długiego wypoczynku.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego, z umiarkowaną temperaturą poniedziałku.    Redakcja