środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Wystartuj w projekcie ,,Pracownie Orange”.

Wystartuj w projekcie ,,Pracownie Orange”.

Od 10 sierpnia 2017 r. rozpoczął się nabór do programu społecznego Pracownie Orange, w którym Fundacja Orange pomaga prowadzić multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem Pracowni Orange jest umożliwienie lepszego dostępu do najnowszych technologii mieszkańcom, którzy dzięki programowi mogą aktywnie spędzać czas rozwijając swoje pasje i uczyć się, jak kreatywnie korzystać z nowych technologii. Wszystko to w nowoczesnej przestrzeni, wyposażonej w komputery, urządzenia wielofunkcyjne, konsole, drukarki i zestaw mebli, z bezpłatnym dostępem do internetu.

Szansę na zdobycie Pracowni mają teraz wszystkie miejscowości o wielkości do 40 tysięcy mieszkańców w województwie śląskim.

O pracownię Orange ubiegać się mogą zespoły, tzw. grupy inicjatywne, złożone minimum z 3 pełnoletnich osób, które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie świetlicy z pożytkiem dla całej lokalnej społeczności.

Aby dołączyć do programu, należy w terminie od 10 sierpnia do 8 września zgłosić pomysł na działania i lokalizację świetlicy oraz wypełnić formularz dostępny na stronie: www.pracownieorange.pl.

W województwie śląskim działają już cztery Pracownie, w miejscowościach Czeladź, Lgota Mokrzesz, Poręba i Ujsoły. Organizowane w nich zajęcia to m.in. kursy korzystania z internetu (prowadzone w 94% świetlic), ale także warsztaty programowania (prowadzone w co trzeciej pracowni), szkolenia z obsługi programów komputerowych, z których szczególnie chętnie korzystają seniorzy, czy zajęcia z prototypowania, robotyki i druku 3D skierowane do dzieci i młodzieży. Tym samym Pracownie zapewniają osobom z niewielkich społeczności innowacyjną edukację cyfrową, na równi z ofertą dostępną dla mieszkańców dużych miast.

foto: www.pracownieorange.pl

Redakcja