piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Wypadek śmiertelny na DW 919! Bądźmy ostrożni i miejmy ograniczone zaufanie do innych użytkowników dróg.

Wypadek śmiertelny na DW 919! Bądźmy ostrożni i miejmy ograniczone zaufanie do innych użytkowników dróg.

Wielokrotnie na naszych łamach zamieszczaliśmy materiały w których apelowaliśmy o zachowanie szczególnej ostrożności na naszych drogach, zwłaszcza tych wyższej kategorii ? na myśli mamy drogi wojewódzkie. Ostrzeżenia te kierujemy zawsze do kierowców, ale również pieszych. Nasze apele ważne są zwłaszcza w tych okresach roku kiedy szybko zapadają ciemności oraz warunki atmosferyczne powodują wiele utrudnień na tych drogach. Szczególnie chodzi o dobrą widoczność oraz o śliskość na jezdni. Pomimo tych apeli, jest jak jest. Co jakiś czas dochodzą do nas informacje o kolejnym wypadku którego powodem były w/w czynniki. Szczególną czarną plamą na mapie dróg pod tym względem jest droga wojewódzka DW 919 wiodąca od Sośnicowic przez Rudy do Raciborza. To tutaj rozgrywają się najczęściej dramaty drogowe nierzadko kończące się najgorszym. Tak właśnie było w dniu wczorajszym ? w piątek 09.12.2016 r. kiedy to na DW 919 śmierć poniósł starszy mężczyzna.

 

Komunikat w sprawie wypadku:

Śmiertelne potrącenie na DW 919 Racibórz-Rudy. Nie żyje 82-latek z Babic.

Do śmiertelnego potrącenia 82-letniego mieszkańca Babic w gminie Nędza doszło dziś wczesnym rankiem o godz. 5.45 na trasie Racibórz-Markowice – Babice, na wysokości dawnego przecięcia drogi z linią kolejki wąskotorowej, przy zjeździe na Łężczok. Mężczyzna prowadzący rower przechodził przez jezdnię. Został tu potrącony przez kierowcę osobowego mercedesa A-klasy.

Próba reanimacji nie przyniosła efektu. W akcji wzięli udział również strażacy, którzy musieli oświetlić miejsce zdarzenia. Droga Racibórz-Rudy przez blisko dwie godziny była zablokowana.

Szczegółowe ustalenia po wypadku prowadzi policja.

Po raz kolejny zwracamy się do naszych czytelników ? tych zmotoryzowanych i tych pieszych –  zachowujmy szczególna ostrożność i miejmy ograniczone zaufanie do innych użytkowników dróg.    Redakcja