niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Wtorkowa temperatura, to niczym cisza przed burzą.

Wtorkowa temperatura, to niczym cisza przed burzą.

Jakby na upływający czas nie patrzeć, przeżywamy kolejny wakacyjny tydzień. Do końca letniej kanikuły pozostało nam ich jeszcze 4. Długo czekaliśmy na ochłodzenie, które wreszcie nastąpiło w sposób umiarkowany od sobotniego późnego popołudnia. Taka pogoda pozwala nam na uzyskanie równowagi termicznej, ale również psycho-fizycznej. Meteorolodzy jednak nie byliby sobą gdyby nie zapowiedzieli kolejnych upałów. I tak właśnie jest. Środa, czwartek a może nawet piątek znowu maja być dniami piekielnymi. Potem będzie już chłodniej w dłuższej perspektywie czasowej.

Tymczasem wakacje trwają w najlepsze. I oczywista prawda, która nie chce nam się mieścić w głowie. Mianowicie już dzisiaj możemy mówić, że do końca wakacji pozostały nam niecałe 4 tygodnie! Ta informacja powinna nas jeszcze mocniej dopingować do tego, by z pozostałej części wakacji zrobić jeszcze ,,jakiś” użytek. Tak by wypocząć i oderwać się od trosk które towarzyszą nam w czasie całego roku. Zadbajmy więc o dobre nasze zdrowie i samopoczucie. Pamiętajmy, że – ,,w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 7 sierpnia br. w 47 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 219 dniem roku, do jego końca pozostało więc 146 dni.

Przeżywamy 47 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +29oC, w tej chwili wynosi  około +26oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +31oC!!! Od samego rana dzień jest bardzo pogodny, słoneczny i chłodniejszy od poprzednich. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 71 – 36%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.47, zaś zmierzch około godz.: 20.59.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.24 zajdzie natomiast o godz. 20.20 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 56 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 4 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godzin i 51 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 1 godzinę i 28 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 7 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę i 28 minut, 23 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 51 minut i 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Albert, Andromeda, Dorota, Kajetan, Klaudia, Konrad i Sykstus. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czas najskuteczniej leczy troski codzienne”.

Może by tak w związku z początkiem nowego wakacyjnego tygodnia pomyśleć o jakimś szczególnym spędzeniu dzisiejszego dnia. Poza domem, tak by chociaż na kilka godzin zmienić swoje otoczenie. Może odgrzebiemy gdzieś w swojej pamięci zapomnianych przyjaciół lub znajomych z którymi warto byłoby się spotkać. I poklachać. My myślimy, że byłaby to wspaniała inicjatywa i pozwoliła nam odmienić swoje myśli i być odskocznią od prozy naszych dni. Poza tym w większym gronie łatwiej nam będzie spędzić wolny czas. Poza tym mógłby to być dobry sposób, by uciec od wszechobecnego ciepła.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego i chłodnego wtorku.    Redakcja