czwartek , 21 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Wtorek powitał nas deszczową pogodą.

Wtorek powitał nas deszczową pogodą.

Za nami jest już poniedziałek a więc dzień rozruchowy w kolejnym tygodniu nauki i pracy. W zasadzie pogoda determinowała, to co robiliśmy w trakcie całego dnia. A, że był ciepły, ciepły i jeszcze raz ciepły, to wielu z nas popołudnie i wieczór spędziło na dworze. W ten sposób tegoroczne lato pokazuje, że nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. A owe lato w kalendarzu nieuchronnie nam się kończy. Do jego zakończenia pozostało nam zaledwie 11 dni!!! Wtedy niezależnie od tego jaka będzie panowała pogoda nastanie jesień. Oby i ta pora roku była dla nas bardzo przyjazna. A przed nami kolejny 5-dniowy tydzień nauki i pracy z którego poniedziałek jest już za nami. Od samego rana pada deszcz, niebo zachmurzone jest całkowicie.

Pamiętajmy o tym, że bieżący dzień jest coraz krótszy i gdzieś około godz. 19.30 na dworze powoli zapadają ciemności. Niestety w tym zakresie dzień jest już krótszy od najdłuższego dnia w roku o ponad 3 godziny! Nie da się więc takiej zmiany nie zauważyć.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 12 września br., w 86 dniu lata. Dzisiejszy dzień jest 257 dniem roku, do jego końca pozostało więc 109 dni.

To już 86 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC. W trakcie dnia podniesie się do +14oC, w tej chwili wynosi około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +15oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i deszczowy. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 739 – 736 mmHg, wiatr osiągał siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 92 – 83%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.18, zajdzie natomiast o godz. 19.06 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 48 minut. Noc ma więc 11 godzin i 12 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 3 minuty krótszy. Trwa okres powolnego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już niestety krótszy od najdłuższego dnia w roku aż o 3 godziny i 6 minut, nadal jednak jest on dłuższy od najkrótszego dnia w roku aż o 4 godziny i 41 minut. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cyrus, Gwidon, Maria, Piotr, Radzimir i Sylwin. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Dużo nie znaczy dobrze, ale dobrze znaczy bardzo dużo”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy wrzesień z pogodą zaczyna, zwykle przez miesiąc pogoda się trzyma”.

Przeżywamy przedostatni tydzień tegorocznego lata. Jak to zwykle w takim okresie bywa, co dnia pochłaniają nas do reszty prace domowe o wymiarze jesiennym. Tak, tak, nieuchronnie musimy się z nimi zmierzyć, za niedługo bowiem dni staną się jeszcze krótsze i w godzinach popołudniowych trudno będzie wykonywać prace domowe na dworze, chociażby ze względu na szybko zapadający zmrok. Fakt jest bowiem oczywisty, z dnia na dzień ubywa nam dnia w wymiarze kilku minut. I tak dotrwamy do jesieni a potem zimy i od tej chwili dzionka na powrót zacznie nam przybywać. Najpierw o ,,kurzą stopkę, potem o ,,barani skok”, by wreszcie dotrwać do kolejnej wiosny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja