poniedziałek , 28 Wrzesień 2020
Home » Aktualności » Wtorek będzie pogodny i słoneczny, ale bardzo zimny. Pamiętamy o jak najszerszym pozostawaniu w domu i w obrębie swojego obejścia.

Wtorek będzie pogodny i słoneczny, ale bardzo zimny. Pamiętamy o jak najszerszym pozostawaniu w domu i w obrębie swojego obejścia.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Niestety jak można było się spodziewać – kolejny dzień koronawirus nie daje za wygraną. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( niedziela, poranek ) dla Polski wyglądają następująco: 766 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 8 osób.

W Polsce, jak i w całej Europie trwa stan epidemii. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

Szybkimi krokami zmierzamy do końca miesiąca marzec. Do kwietnia pozostał nam dokładnie tydzień. Tymczasem przeżywamy pierwszy tydzień tegorocznej kalendarzowej wiosny. Otwarte pozostaje więc pytanie, czy owa wspomniana wiosna tak de facto do nas już dotarła? Mając na uwadze pogodę sprzed tygodnia – to z pewnością tak. Dane nam było bowiem przeżyć przecudowny ciepłe dni. Wiosenna pogoda nie jest jednak stabilna. Bowiem od soboty dni są bardzo chłodne, nocą mroźne a w sobotę padał deszcz. Patrząc na prognozę pogody na kolejne dni trudno jest powiedzieć, że znaczne ocieplenie nastąpi w tych dniach w sposób radykalny. Z dnia na dzień nie stanie się ciepło. Musimy w takim razie uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości. Mamy jednak głęboką nadzieję, że pogodowa ,,niemoc” nie potrwa długo i że już za kilka dni cieszyć nas będzie piękna, słoneczna i ciepła pogoda. W tym również ciepłe noce. Pierwsze dni nowego tygodnia są i będą pogodne, słoneczne ale chłodne, jednak już od czwartku i w weekend ma być zdecydowanie cieplej.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 24 marca br. – w 4 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 84 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 282 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 4 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -4oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -4oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 759 – 757 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 52 – 36%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.05, zaś zmierzch około godz.: 18.38.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.39 zajdzie natomiast o godz. 18.06 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 27 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 33 minuty. Dzisiejszy dzień jest już 4 godziny i 29 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 54 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 24 marzec jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 54 minuty i 58 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godziny, 25 minut i 7 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dzierżysława, Gabriel, Mare i Szymon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Prosiłem o wszystko by cieszyć się życiem, dałeś mi życie bym cieszył się wszystkim”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Marzec odmienia wiatry, deszcz miesza z pogodą, więc nie dziw, jeśli starzy czują go ze szkodą”.

Przeżywamy piękny, słoneczny ale zimny dzień. Mimo trudnego okresu związanego z koronawirusem coraz częściej będziemy wzrokiem sięgać w stronę kwietniowych świąt wielkanocnych. Zanim jednak one nastaną przed nami pozostaje do wykonania ogrom wiosennej pracy na dworze. Oczywiście w rygorze kwarantanny. Starajmy się wszystkie te prace realizować sukcesywnie z zachowaniem równowagi pomiędzy pracą a wypoczynkiem. Inaczej bowiem możemy dostać wiosennej zadyszki a przecież nie o to chodzi. Wszelkie jednak nasze prace determinować będzie jakość pogody w kolejnych dniach tej wiosny. W sposób oczywisty czekamy na moment w którym paskudny wirus będzie w odwrocie i zostanie pokonany.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja