czwartek , 21 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Wreszcie nadeszło oczekiwane ochłodzenie. Rozpoczynamy długi sierpniowy weekend.

Wreszcie nadeszło oczekiwane ochłodzenie. Rozpoczynamy długi sierpniowy weekend.

Przeżywamy drugi sierpniowy weekend – długi 4-dniowy weekend. Mamy lato, trwają wakacje, weekend potrwa 4 dni a to ze względu na wtorkowe święto. Mamy nadzieje, że okres ten spędzimy przy ładnej pogodzie, dobrym zdrowiu i wielkiej radości ducha. W stwierdzeniu ,,dobra pogoda” z całą pewnością upatrujemy pogodnych dni z ,,ludzką” temperaturą, tak by wreszcie można było zapomnieć o afrykańskich upałach. Mamy nadzieję graniczącą z pewnością, że upały się skończyły. Pewne jest to, że do końca wakacji ( sierpnia ) nie grożą nam już temperatury powyżej 30oC. Będziemy mieli więc wystarczającą ilość czasu by się schłodzić.Mamy świadomość tego, że pośród nas są osoby lubiące wysokie temperatury, ale zdecydowana większość osób pragnie temperatur umiarkowanych. W minionych bowiem dniach wielu z nas ledwo żyło, a nasze organizmy odmawiały posłuszeństwa. To był więc dla wielu osób ciężki czas. Mamy nadzieję, że na długo przeminął. Teraz oczekujemy pogody umiarkowanej z przejściowymi ale znacznymi opadami deszczu. Ziemia bowiem potrzebuje zregenerować brak wody jaki od dłuższego czasu panuje.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 12 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 53 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 226 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostały więc 142 dni.

To doprawdy 53 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około  +20oC.  W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +21oC, w tej chwili wynosi około +20oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +22oC!!! Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 744 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 63%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.32 zajdzie natomiast o godz. 20.11 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 39 minut. Noc ma więc 9 godzin i 21 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 1 godzinę i 23 minuty krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Są dwa rodzaje cierpliwości: tolerowanie tego, co lubisz, i tolerowanie tego, czego nienawidzisz”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kobieta podobna jest do cienia. Jeśli ją ścigasz – ucieka, jeśli ty uciekasz – idzie za tobą”.

Pogoda ustatkowuje się w zakresie temperatur średnich ze wskazaniem w stronę lekkiego chłodu. Piątek był dniem pogodnym i upalnym do granic ludzkiej wytrzymałości. Wieczorem jednak porywy wiatru przyniosły ze sobą chłodniejsze powietrze, to był pierwszy element zmiany pogody. Noc dopełniła swego, nad naszym rejonem przeszła burza, zrobiło się bardzo wilgotno i chłodniej nawet o 20oC niż mieliśmy to jeszcze wczoraj. Wielkie było to wyzwanie dla naszych organizmów, zwłaszcza dla osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

W tym miejscu przypominamy, że w minionym roku ( rok temu ) również po fali ekstremalnych upałów temperatura w nocy 11/12.08.2016 r. w rejonie Rud spadła niemal do ,,zera”!!!!

Trwa lato, my jednak musimy się powoli przyzwyczaić do tego, że dni coraz bardziej przypominać będą ….. jesień. No i dobrze – byle tylko pogodną z przejściowymi opadami deszczu i umiarkowanie ciepłą.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miej, radosnej oraz zdrowej wakacyjnej soboty.    Redakcja