wtorek , 17 Lipiec 2018
Home » Aktualności » Wraz z wiosną przeżywamy trzecią dekadę marca.

Wraz z wiosną przeżywamy trzecią dekadę marca.

Po 2 dniach witania wiosny, wreszcie możemy powiedzieć, że zrobiliśmy to godnie. Pogoda była taka sobie z przewagą zachmurzenia i raczej nie przypominała wiosny w pełnym jej wydaniu. A co nas czeka w najbliższych dniach. Ano prosimy bardzo przeczytać – przez 3 kolejne dni pogoda utrzyma się bez większych zmian. W nocy padało, pada również z samego rana. Pogorszenie pogody trwające przez weekend to kolejna informacja meteorologów. A potem pogoda ma się już tylko poprawiać, nie jest wcale wykluczone, że zaskoczy nas ,,in minus”. Ale czy jest się czemu dziwić, skoro nadal trwa jeszcze marzec?

Do Świąt Wielkanocnych mamy coraz mniej dni. Coraz częściej będziemy spoglądać więc w ich kierunku oraz czynić będziemy stosowne przygotowania.

Mamy jednak wiosnę, ruszyły więc na dobre prace na dworze, w naszych ogródkach, na ogrodach i u rolników na polu. Naczelne hasło jakie będzie dominować przez kolejne przedświąteczne dni to – porządkowanie, plewienie, pielęgnacja roślin, sadzenie, itd. Zachęcamy do coraz częstszego i dłuższego przebywania na dworze. Zwracamy również uwagę na to, że dzień jest już dłuższy od nocy. Dnia będzie od bieżącego okresu przybywać coraz bardziej, tak będzie aż do przesilenia wiosenno-letniego w czerwcu w okolicach Św. Jana. Jednym słowem czeka nas piękny okres.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 22 marca br. Dzisiejszy dzień jest 2 dniem tegorocznej kalendarzowej wiosny, 81 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 284 dni.

To już 2 dzień tegorocznej kalendarzowej Wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie? My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +8oC w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna będzie wynosiła +7oC. Na dworze mamy deszczową i ponurą pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 745 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 86%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.43, zajdzie natomiast o godz. 18.03 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 20 minut. Noc ma więc 11 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest więc już o 4 godziny i 17 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku ( 8 godz. i 3 minuty ). Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: August, Bazylisa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz i Paweł. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bądź oszczędnym abyś mógł być szczodrym”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co marzec wypiecze, to kwiecień wysiecze”.

Czas biegnie szybko a my przeżywamy pierwszy tydzień wiosny. We wiosennej scenerii będą nam mijać kolejne dni. I taka miejmy nadzieję. Nawet gdyby trafiły się dni nieco gorsze – chłodniejsze i z opadami. Tak oto przyjdzie nam wejść w okres poprzedzający święta. Natomiast bardzo szybko po tym świętowaniu na horyzoncie będziemy mieli długi majowy weekend. Oj będzie się działo!

Aktywnych zachęcamy do aktywnego spędzenia dzisiejszego dnia, a leniwym życzymy miłego leniuchowania.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.       Redakcja