środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Witamy z początkiem czwartego tygodnia Adwentu AD 2018.

Witamy z początkiem czwartego tygodnia Adwentu AD 2018.

Za oknem mamy szary, lekko śnieżny i lekko mroźny dzionek. Ba, tak na dobrą sprawę to możemy powiedzieć, że spadł śnieg, tyle tylko, że jest go tyle ,,co kot napłakał”. Ale jest. Przeżywamy poniedziałek 17 grudnia br. A więc weszliśmy w ostatni tydzień tegorocznego adwentu. Na kartce kalendarza do Świąt pozostało już doprawdy niewiele. Niejako ,,po drodze” w dniu 21 grudnia br. ( w piątek ) powitamy astronomiczną Zimę, a potem będziemy czekać już tylko na Wigilię, Święta,Sylwestra i Nowy Rok. Powoli więc przychodzi nam finiszować z 2018 rokiem.Dzisiaj znajdujemy się już wyraźnie w drugiej połówce grudnia – ostatniego miesiąca w kalendarzu. Najwyższa więc pora poza przygotowaniami świątecznymi czynić podsumowania dotyczące mijającego roku. Jaki on był? W czym był lepszy od poprzedniego a w czym gorszy? Na te i na wiele innych pytań postaramy się w najbliższych dniach odpowiedzieć. Jednak temat numer 1 na najbliższych kilka dni to przygotowania do świąt. I nimi się zajmiemy. Tymi materialnymi ale również duchowymi. W związku z tym zachęcamy naszych czytelników do bycia z nami. Zapewniamy, że będzie warto. Serdecznie dziękujemy.

Dzisiejszy dzień jest jednym z najkrótszych w roku, doprawdy jeszcze 3-4 dni i długość dnia stanie, po czym dnia zacznie  ……. przybywać kosztem nocy. I tak w koło. Ewidentnie więc w dalekiej perspektywie pojawi się Przedwiośnie i Wiosna.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

 Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 17 grudnia br. w 86 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 351 dniem roku, do jego końca pozostało więc 14 dni.

 Przeżywamy86 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie,bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby półgodzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej  i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -4oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +1oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -4oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 82%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.00, zaś zmierzch około godz.:16.22.

 Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz.7.40 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesiedokładnie 8 godzin i 4 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 56 minut.Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 minutę.Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 7 godziny i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

 Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 17 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 18 minut, 49 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 minutę i 17sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Florian, Łazarz,Łukasz i Olimpia. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Dużo nie znaczy dobrze, ale dobrze znaczy bardzo dużo”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Od Świętego Florka daj chleba do worka”.

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy ostatni tydzień Adwentu, który prowadzi nas bezpośrednio do Świąt Bożego Narodzenia. Już nawet nie ponaglamy nikogo w świątecznych przygotowaniach, bowiem upływający czas zrobi to sam. Tyle tylko, że apelujemy do naszego rozsądku – nie róbmy nic w pośpiechu. Są prace które zawsze mogą poczekać na później, oraz te które musimy zrealizować do świąt. I od nich proponujemy rozpocząć. Pamiętajmy, że strona duchowa tych świąt i całego okresu świątecznego jest ważniejsza od tej materialnej. I tego się trzymajmy.Zaręczamy, że wyjdziemy na tym tylko na dobre.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja