wtorek , 18 Wrzesień 2018
Home » Aktualności » Witamy wszystkich naszych czytelników w Wigilię Bożego Narodzenia.

Witamy wszystkich naszych czytelników w Wigilię Bożego Narodzenia.

Dla wielu z nas dzisiejszy dzień jest bodajże najpiękniejszym dniem w roku ? Wigilia Bożego Narodzenia. Szczególny to dzień, a po nim szczególne święta. Narodzi się bowiem Jezus! Szykujmy się na przyjście Pana! Mamy nadzieję, że wszyscy nasi czytelnicy na czas zdążyli ze świątecznymi przygotowaniami. W Wigilię nie powinniśmy już wykonywać ciężkich prac, stąd też jak tylko mogliśmy mobilizowaliśmy naszych czytelników, aby zawczasu wszelkie niezbędne prace wykonać. Ważne jest bowiem, aby do świąt przystępować w spokoju, w radosnym usposobieniu i wypoczętym. Biorąc te wskazówki pod uwagę, w dniu dzisiejszym powinniśmy wykonywać już tylko niezbędne, lekkie prace związane bezpośrednio z przygotowaniem wieczerzy wigilijnej. Pogoda ducha w dniu dzisiejszym staje się dla nas najważniejsza. Miłego świętowania życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 24 grudnia br. w Wigilię Bożego Narodzenia, w 4 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 359 dniem roku, do jego końca pozostało więc 7 dni.

To już doprawdy 4 dzień tegorocznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi  około 0oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Dzień od samego rana jest pochmurny i chłodny. Czekamy jednak chociażby na odrobinę śniegu. Na godziny popołudniowe opady są zapowiedziane. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 757 ? 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 81%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45, zajdzie natomiast o godz. 15.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest tak samo długi jak piątek. Jest to również jeden z najkrótszych dni roku. Jest on już o 8 godzin i 0 minut krótszy od nocy. Skracanie dnia zatrzymało się i po kilkudniowej stagnacji w tym względzie dnia nam zacznie przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adela, Grzymisława, Ewa, Godzisława, Irmina, Grzegorz, Ewelina, Hermina, Zenobiusz i Adam. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,W Wigilię ponoć zwierzęta ludzkim przemawiają głosem… . A może by tak nie jeden człowiek wreszcie po ludzku zaczął mówić?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak w Wigilię z dachu ciecze, to się zima długo wlecze?.

Pamiętajmy, że Wigilia zgodnie ze starym ludowym zwyczajem powinna być dniem postnym. Nie powinniśmy również objadać się do rozpuku. Wiadomo, z samego ranka ,,co nieco? powinniśmy zjeść, tak, aby spokojnie dotrwać do wieczerzy wigilijnej. To tak dla zachowania zwyczaju naszych dziadów i pradziadów, ale również po to, aby do obfitej kolacji wigilijnej nie zasiadać najedzonym. Wskazane jest, aby do stołu usiąść na lekkim głodzie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty ? Wigilii Bożego Narodzenia.    Redakcja