poniedziałek , 20 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Witamy we wtorkowy-zimowy poranek.

Witamy we wtorkowy-zimowy poranek.

wtorekPierwsze koty za płoty. Poniedziałek adwentowy jest już za nami, minął on nam w zimowej scenerii. Było zimno i śnieżnie, pomimo, że owego śniegu póki co było jak ,,na lekarstwo?. Nocą złapał mróz i oto we wtorek rano mamy zimę z lekkim przymrozkiem. Taka pogoda ma być przez kilka dni po czym nadejdzie lekkie ocieplenie. Tymczasem dane jest nam przeżywać radosny okres Adwentu w trakcie którego kto tylko chce i może ma możliwość uczestniczenia w porannej mszy św. roratniej. Raz jeszcze zachęcamy wszystkich do udziału w tych mszach. A już jutro kończymy 11-ty miesiąc roku, by w czwartek powitać ten ostatni ? grudzień.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 29 listopada br., w 68 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 334 dniem roku, do jego końca pozostały więc 32 dni.

To już doprawdy 68 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC. W trakcie dnia podniesie się do +1oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Dzień od samego rana jest lekko pochmurny i chłodny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 755 – 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 73%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.22, zajdzie natomiast o godz. 15.47 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 25 minut. Noc ma więc 15 godzin i 35 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Jest on już o 7 godzin i 10 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Klementyna, Walter, Błażej, Fryderyk i Saturnin. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek stworzył czas a czas zabił przyjemność”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży?.

Przysłowie o Św. Andrzeju przedstawiamy już dzisiaj, pomimo, że Andrzeja przypada dopiero jutro. Nasza pamięć o tym ludowym porzekadle pozwoli nam obserwować pogodę od samego rana i oceniać na ile ludowe porzekadło polega na prawdzie. Wedle wszelkich prognoz meteorologów ? dużego śniegu raczej nie będzie, ale może ta odrobina która jest się ostanie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja