wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Witamy we wtorkowy poranek.

Witamy we wtorkowy poranek.

To już doprawdy końcówka wakacji. Jeszcze tylko 6 dni i dzieci, młodzież oraz nauczyciele pomaszerują do swoich szkół. Tak to już bywa, że wszystko co jest piękne, bardzo szybko się kończy. Dlatego jest nam często żal tego minionego okresu. Czy jednak tak być powinno, skoro wiemy i tak, że czasu nie zatrzymamy. Skoro tak, to skupmy się raczej na tym by miło wspominać minione dni wakacji. Jesteśmy przekonani, że nie był to okres stracony. Ba, wierzymy, że cały ten czas wszyscy wykorzystali należycie, a w naszych umysłach pozostają o tym czasie tylko miłe wspomnienia. I umówmy się, że na końcu tegorocznych wakacji świat się nie kończy. Będą przecież jeszcze wolne weekendy, długie weekendy, przerwy świąteczne, ferie zimowe, itd. A potem kolejne letnie wakacje. Stąd też nie narzekajmy, tylko degustujmy to co było dane nam przeżyć w tym roku, oraz snujmy nowe plany na kolejną letnią kanikułę. Przed nami 6 ostatnich dni wakacji, więc starajmy się by spożytkować je jak najlepiej się tylko da.

A za nami jest już pogodny, letni poniedziałek. Mógł on być dla wielu z nas ciężki, dzisiaj jednak powinno być już lepiej.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 29 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 70 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 243 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostały więc 123 dni.

To doprawdy 70 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +24oC, w tej chwili wynosi około +20oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +26oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 747 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 42%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.57 zajdzie natomiast o godz. 19.37 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 40 minut. Noc ma więc 10 godzin i 20 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godzinę i 18 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Sabina, Flora, Racibor, Meredyk i Jan. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co bardziej dokuczy, to rychlej nauczy”.

Przeżywamy dni pięknej letniej pogody. Pod względem temperaturowym jest w sam raz. Patrząc jednak do przodu widzimy, że przed nami są dni chłodniejsze ale i niemal gorące. W sumie więc końcówka lata ma być jak się to powszechnie mówi – dla każdego coś miłego. A taka pogoda sprzyja grzybobraniu. Ogłaszamy wszem i wobec, ze oto w naszych lasach pojawiły się grzyby. Nie ma więc na co czekać.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wakacyjnego wtorku.   Redakcja