niedziela , 24 Marzec 2019
Home » Aktualności » Witamy we wtorek w Wielkim Tygodniu.

Witamy we wtorek w Wielkim Tygodniu.

Za nami jest już pierwszy wiosenny weekend a przed nami święta. Powoli zbliżamy się również do końca miesiąca marzec. Wierzyć się nie chce, ale taka jest prawda. Trwa Wielki Tydzień a my coraz bardziej myślimy o święcie Zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiaj możemy już powiedzieć, że tak doprawdy to od świętowania dzielą nas już tylko godziny. Każda gospodyni domowa wie o tym doskonale, że przygotowania do świąt trzeba zacząć odpowiednio wcześnie, tak aby mieć czas na wszystko. Tak, aby móc w spokoju przygotować się do świąt. W związku ze świętami bacznie obserwujemy prognozy pogody, wszakże zależy nam by w święta pogoda dopisała. A jaka ona będzie? Bóg jeden wie, my dzisiaj jedynie co możemy powiedzieć, to to, że może być ciepło i wszystko wskazuje, że nastanie prawdziwa wiosna. Zanim jednak to nastąpi, czeka nas kilka dni pogodowego misz-maszu.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 27 marca br. w 7 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 86 dniem roku, do jego końca pozostało więc 279 dni.

I wreszcie mamy 7 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +6oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i pada deszcz. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 65%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.00, zaś zmierzch około godz.: 19.42.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.33 zajdzie natomiast o godz. 19.10 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 37 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 23 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godziny i 33 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 27 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godzin, 46 minuty, 22 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 4 godziny i 33 minut, 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Benedykt, Ernest, Jan i Lidia. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,W miłości od pierwszego wejrzenia najdziwniejsze jest to, że często zdarza się ludziom, którzy widywali się codziennie od lat…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Najlepsza jesień tego nie zrodzi, czego wiosna nie zasiała”.

Nie macie Państwo wrażenia, że miniony tydzień minął nam w jakimś zawrotnym tempie? A miesiąc marzec ,,dogorywa” i zmierza ku końcowi. Skoro tak jest, to już niedługo wkroczymy w ponoć najpiękniejszy okres roku – kwiecień maj i czerwiec. Mamy świadomość tego, że każdy z nas może darzyć sympatią inny ulubiony przez siebie miesiąc, nie mniej jednak trzeba się zgodzić z tym, że wiosna ma swój urok. To wszystko jest przed nami. Tyle tylko, że równie szybko minie, co miniony czas. Postarajmy się więc bardzo, aby ten piękny okres wykorzystać w takim stopniu jak się tylko da. Z pożytkiem dla naszego zdrowia – tego fizycznego i psychicznego.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja