piątek , 22 Marzec 2019
Home » Aktualności » Witamy w wiosenny czwartek. Pogoda ma lekki dołek.

Witamy w wiosenny czwartek. Pogoda ma lekki dołek.

kokot pogodynkaTo już czwartek. Bieżący roboczy tydzień ze względu na II dzień świąt jest krótszy i liczy 4 dni. Po minionych świętach powoli wracamy do normalnego ( roboczego ) rytmu dnia i tygodnia. Jak zapewniają meteorolodzy, wraz z upływem czasu będzie coraz bardziej słonecznie i cieplutko. Zachęcamy do długiego popołudniowego i wieczornego bycia na dworze. Takie chwile zawsze mają swój urok i służą poprawie naszego zdrowia i samopoczucia. Wiosna się budzi, dlatego na dworze rano i wieczorem jest bardzo gwarnie i radośnie. Ptactwo ,,dwoi się i troi” aby zbudować swoje domy ( gniazda), aby złożyć jaja i powiększyć stan swoich ptasich rodzin. Taki okres właśnie przeżywamy. Warto więc pobyć dłużej i bliżej z naturą. Jest superowo! Nawet jeżeli któregoś dnia będzie trochę chłodniej.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 5 kwietnia br. w 16 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 95 dniem roku, do jego końca pozostało więc 270 dni.

I wreszcie mamy 16 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +17oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +17oC. Od samego rana dzień jest w miarę słoneczny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 737 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 52%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.39, zaś zmierzch około godz.: 19.57.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.13 zajdzie natomiast o godz. 19.25 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 12 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 48 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godziny i 59 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 5 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godzin, 11 minut, 27 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 4 godziny i 59 minuty, 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Abel, Anastazja, Bazyli, Modest, Olimpia, Tytus i Wiktoryn. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,W miłości od pierwszego wejrzenia najdziwniejsze jest to, że często zdarza się ludziom, którzy widywali się codziennie od lat…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Najlepsza jesień tego nie zrodzi, czego wiosna nie zasiała”.

Nie macie Państwo wrażenia, że miniony tydzień minął nam w jakimś zawrotnym tempie? Toć to dopiero mieliśmy koniec marca, a teraz mamy już piąty dzień miesiąca. Jak więc widzimy miesiąc kwiecień ,,rozkręca” się coraz szybciej. Skoro tak jest, to już niedługo wkroczymy w ponoć najpiękniejszy miesiąc roku – maj. Mamy świadomość tego, że każdy z nas może darzyć sympatią inny ulubiony przez siebie miesiąc, nie mniej jednak trzeba się zgodzić z ty, że maj ma swój urok. To wszystko czeka nas już za niewiele ponad 3 tygodnie. Tyle tylko, że równie szybko minie, co miniony czas. Postarajmy się więc bardzo, aby ten piękny miesiąc wykorzystać w takim stopniu jak się tylko da. Z pożytkiem dla naszego zdrowia – tego fizycznego i psychicznego.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja