niedziela , 8 Grudzień 2019
Home » Aktualności » Witamy w Wigilię Wniebowzięcia NMP, czyli odpustu w kościele parafialnym w Rudach.

Witamy w Wigilię Wniebowzięcia NMP, czyli odpustu w kościele parafialnym w Rudach.

Zbliżamy się do długiego sierpniowego weekendu – świątecznego weekendu. To może być prawdziwy maraton w trakcie którego w Rudach będzie – dla każdego coś miłego. Byle tylko była dobra pogoda i zdrowie nam dopisywało. Dzisiaj mamy więc Wigilię Wniebowzięcia NMP, czyli odpustu w kościele parafialnym w Rudach. W związku z długim weekendem w najbliższych dniach w Rudach przewidujemy dużą ilość gości, jak również uczestnictwo w wydarzeniach ( metropolitalne obchody święta WNMP, odpust parafialny ) wielu mieszkańców Rud i okolicznych miejscowości.  Jak to zwykle przy organizacji tego typu wydarzeń bywa, mogą wystąpić okresowe utrudnienia w ruchu drogowym, a już na pewno mogą być utrudnienia w parkowaniu samochodów w bezpośredniej bliskości kościoła, szkoły, kolejki i w rejonie cmentarza. Bezpiecznie jednak będzie stanąć samochodem trochę dalej i pozostały odcinek drogi dojść na nogach. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze budowa mostu przy ul. Rogera oraz remont dróg obok mostu ale również drogi wojewódzkiej DW 919 w stronę Gliwic. Tymczasem według prognoz pogoda się zmieniła – pada deszcz i zdecydowanie się ochłodziło. W ten długi weekend pogoda wcale nie będzie najgorsza.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 14 sierpnia br. – w 54 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 226 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 139 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 54 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +17oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +24oC, w tej chwili wynosi około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +26oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 70 – 43%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.57, zaś zmierzch około godz.: 20.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.34 zajdzie natomiast o godz. 20.08 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 34 minuty. Noc będzie więc miała 9 godzin i 16 minut. Dzisiejszy dzień jest 6 godzin i 29 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 5 godzin i 20 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 14 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 50 minut i 36 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 29 minut i 29 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alf, Alfred, Euzebiusz, Maksymilian i Maksymiliana. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Idąc po prostu idź! Siedząc po prostu siedź! Przede wszystkim – nie wahaj się!”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Głupi, gdy milczy, za mądrego ujdzie”.

Patrząc za okno widzimy, że pogoda jakby chwilowo siadła. Ma się jednak ustabilizować na bardzo znośnym poziomie. Chcemy bardzo mieć nadzieję, że jeszcze w ten weekend czekają nas piękne dni. To ważne ze względu na planowane uroczystości i odpust w Rudach. O to wszakże chodzi, by wszyscy przybyli goście, ale również nasi mieszkańcy okres ten mogli spędzić w dobrej i bezpiecznej pogodzie.  W tym względzie mamy jednak pełne zaufanie do Bozinki, która już nad tym czuwa by było dobrze. Meteorolodzy są jednak bardzo często bywaja dla nas bezwzględni. Miłego świętowania i wypoczynku życzymy w Wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcjakogut