wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Witamy w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Mamy odpust parafialny.

Witamy w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Mamy odpust parafialny.

Witamy w świąteczny wtorek. W dalszym ciągu przeżywamy długi sierpniowy weekend – świąteczny weekend. Wieńczy go dzisiejsze święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz odpust parafialny. Ten weekend jest dla nas prawdziwym maratonem w trakcie którego w Rudach było i jest – dla każdego coś miłego. Na całe szczęście poza wczorajszymi porannymi opadami deszczu dobra pogoda i zdrowie nam dopisywało. W związku z dzisiejszym świętem w Rudach przewidujemy dużą ilość gości, jak również uczestnictwo w wydarzeniach ( metropolitalne obchody święta WNMP, odpust parafialny ) wielu mieszkańców Rud i okolicznych miejscowości. Jak to zwykle przy organizacji tego typu wydarzeń bywa, mogą wystąpić okresowe utrudnienia w ruchu drogowym, a już na pewno mogą być utrudnienia w parkowaniu samochodów w bezpośredniej bliskości kościoła, szkoły, kolejki i w rejonie cmentarza. Bezpiecznie jednak będzie stanąć samochodem trochę dalej i pozostały odcinek drogi dojść na nogach. Tymczasem pogoda nam się ustabilizowała. Za oknem mamy piękny słoneczny świąteczny wtorek – miłego dzionka i miłego świętowania życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 15 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 56 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 229 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 139 dni.

To doprawdy 56 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około  +12oC.  W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +26oC, w tej chwili wynosi około +20oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +28oC!!! Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 750 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 69 – 40%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.36 zajdzie natomiast o godz. 20.05 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 29 minut. Noc ma więc 9 godzin i 331 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 1 godzinę i 33 minuty krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alf, Alfred, Euzebiusz, Maksymilian i Maksymiliana. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Idąc po prostu idź! Siedząc po prostu siedź! Przede wszystkim – nie wahaj się!”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Głupi, gdy milczy, za mądrego ujdzie”.

Patrząc za okno widzimy, że pogoda stanęła na wysokości zadania. Mamy więc piękne, umiarkowane lato. Można więc powiedzieć, że w tym tygodniu czekają nas piękne dni. To ważne ze względu na dzisiejsze świąteczne uroczystości i odpust w Rudach. O to wszakże chodzi, by wszyscy przybyli goście, ale również nasi mieszkańcy okres ten mogli spędzić w dobrej i bezpiecznej pogodzie.  W tym względzie mamy jednak pełne zaufanie do Bozinki, która już nad tym czuwa by było dobrze.

Miłego świętowania i wypoczynku życzymy w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wakacyjnego i świątecznego wtorku.    Redakcja