czwartek , 9 Lipiec 2020
Home » Aktualności » Witamy w środowy poranek.

Witamy w środowy poranek.

I tak oto mijają nam kolejne robocze dni kolejnego tygodnia bieżącego roku. W ten oto sposób dane jest nam przeżywać kolejną środę. Dzień od samego rana jest bardzo pogodny i słoneczny, na niebie pojawiają się nieliczne chmurki. W trakcie wczorajszego dnia ( wtorek ) pogoda była wręcz ,,wyśmienita”. Tak jak w sobotę, niedziele i poniedziałek. I tak ma być niemal w całym bieżącym tygodniu. A może i trochę dłużej. Z tym, że od weekendu pogoda najdelikatniej mówiąc lekko ,,siądzie”. Miejmy nadzieję, że nie nastaną deszczowe chłodne dni. Bo to przecież na horyzoncie widzimy już Dzień Zmarłych i Zaduszki. Wiemy przecież, że w tym okresie czeka nas wiele pracy na cmentarzach, ale również prac jesiennych przy domu. Przy złej pogodzie prace te mocno mogą się skomplikować. I będą trudniejsze do wykonania. Deszcz i chłód są bowiem w stanie w okresie jesiennym mocno dać nam się we znaki. Dlatego, żywimy nadzieję, że owe ,,pogorszenie” pogody nie będzie aż tak bardzo znaczne.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 16 października br. w 23 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 289 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 76 dni.

Przeżywamy 23 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +19oC, w tej chwili wynosi  około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Od samego rana dzień jest bardzo słoneczny i rześki. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 66%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.37, zaś zmierzch około godz.: 18.25.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.10 zajdzie natomiast o godz. 17.54 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 44 minuty. Noc będzie więc miała 13 godzin i 16 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 2 godziny i 39 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 2 godziny i 32 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 16 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 40 minut, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 39 minuty i 53 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ambroży, Aurelia, Denis, Dionizy, Emil, Florentyna, Gaweł, Gerard i Grzegorz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie należy ani okrętu przytwierdzać do jednej kotwicy, ani życia opierać na jednej nadziei”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co dwie głowy, to nie jedna”

Za oknem mamy bardzo słoneczny jesienny dzień. Wobec takiej aury możemy czuć się wręcz wspaniale. Taka pogoda będzie utrzymywać się do końca tygodnia a potem zobaczymy. Zapowiedzi meteorologów są bowiem różne. Przed sobą mamy więc jeszcze kilka słonecznych dni. Naszym zdaniem nie powinniśmy zwlekać z pracami na cmentarzu i w ogrodach do ostatniego tygodnia października. Bo pogoda lubi płatać figle. A my już niedługo przedstawimy na naszych łamach przewidywaną pogodę na Dzień Zmarłych i Zaduszki. Przy naszych najbliższych planach, warto mieć takie informacje.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja