czwartek , 19 Lipiec 2018
Home » Aktualności » Witamy w środowy poranek.

Witamy w środowy poranek.

Przeżywamy środę pierwszego tygodnia września. Ani żeśmy się nie spostrzegli a pierwsze 2 dni tygodnia są już za nami. Na dworze mamy pogodę typowa dla jesieni, a tymczasem mamy jeszcze lato. Jednym słowem mamy pogodowy misz-masz. Z godziny na godzinę pogoda powinna się stabilizować coraz bardziej. Póki co, nie chcemy mówić co czeka nas w kolejny weekend, tak by nie zapeszyć. Na razie powiemy tylko tyle, że przed nami kolejny letni weekend. Aby jednak do niego dotrwać w dobrym zdrowiu i kondycji musimy zadbać o to, by każdego kolejnego dnia racjonalnie dysponować swoimi siłami. Przyznają Państwo, że coraz częściej wieczorami, ale również o poranku widzimy, że dzień skraca nam się coraz mocniej i szybciej. W bieżących dniach wieczorem szarzeje już koło 19.30. Te zmiany we wschodzie i zachodzie słońca będą postępować coraz bardziej. Musimy więc do tego przywyknąć a dni tak planować, by cały czas wykorzystywać bardzo efektywnie. Wszakże idzie jesień.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 6 września br. Dzisiejszy dzień jest 78 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 251 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 115 dni.

To doprawdy 78 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +13oC. W trakcie dnia lekko spadnie i wynosić będzie +20oC, w tej chwili wynosi około +16oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +21oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 745 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 60%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 6.09 zajdzie natomiast o godz. 19.19 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 10 minut. Noc ma więc 10 godzin i 50 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godziny i 48 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Albin, Aleksja, Beata, Eugenia, Eugeniusz, Michał, Zachariasz i Zachary. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Dobry komplement to prawda, tylko przedstawiona w korzystniejszym świetle”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Żadna praca nie hańbi”.

Póki co, wrzesień niesie z sobą brzydką i deszczową pogodę. Według prognoz nadchodzą jednak pogodne i umiarkowanie ciepłe dni. Możemy również liczyć na tak bardzo potrzebne przejściowe opady deszczu. Od kilku dni degustujemy więc taką pogodę. Jest więc wielka szansa na to, że lato do samego końca będzie znośne. Poza tym może odrobi zaległości w zakresie opadów deszczu. Chcąc, nie chcąc powoli jednak musimy szykować się do jesieni. Nikt nie może z tego powodu załamywać rąk, gdyż jesień również nosi ze sobą piękną aurę i scenerię.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej miłej, radosnej oraz zdrowej wrześniowej środy.  Redakcja