niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Witamy w środku tygodnia.

Witamy w środku tygodnia.

Miniony tydzień w szybkim tempie zatoczył kolejne koło. W ten sposób zaliczyliśmy kolejny pięciodniowy roboczy tydzień w pracy, oraz pierwszy tydzień lutego. I tak czas biegnie w koło. Powoli będziemy również zbliżać się do końca pierwszej dekady lutego. Mamy zimę, ale słońce na nieboskłonie wędruje już coraz wyżej, dni są coraz dłuższe. W ten oto sposób coraz mocniej będziemy się wybudzać z zimowego snu. Coraz częściej będziemy również myśleć o zbliżającej się wiośnie. Czy jednak tegoroczna wiosna będzie wiosną, czy tak jak w minionych latach się zdarzało wiosna będzie kapryśna?  A co z Przedwiośniem? Oby i ono w tym roku nastało. Póki jednak co, zima musi powiedzieć swoje ostatnie słowo.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 7 lutego br. w 48 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 38 dniem roku, do jego końca pozostało więc  327 dni.

To już 48 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -6oC.  W trakcie dnia wyniesie około +2oC, w tej chwili wynosi  około -5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -5oC. Od samego rana dzień jest bardzo mroźny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 66 – 51%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.37, zaś zmierzch około godz.: 17.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.10 zajdzie natomiast o godz. 16.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 41 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 19 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 39 minut. Widać więc, że dnia już znacznie przybywa!!!  Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 7 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 46 minut, 3 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 godzinę i 34 minut, 3 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ryszard, Teodor i Rozalia. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet  kwiatów.

Motto dnia: ,,Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować ,nawet przez jeden dzień w swoim życiu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Powiedz każdemu, co chcesz zrobić, a znajdzie się ktoś, kto pomoże Ci to zrobić”.

Dni są coraz dłuższe. Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do aktywnego ich spędzenia. Oby udało nam się jak najwięcej czasu spędzić na łonie natury – w słońcu i na świeżym powietrzu. O jedno i drugie jest jednak bardzo trudno. Najwyższa już pora, by po zimowym siedzeniu w domu, zmienić ten styl spędzania czasu na rzecz większej aktywności fizycznej. To się pod każdym względem opłaca. A poza tym na horyzoncie widać już Wiosnę. Rano na dworze widnieje już około 6.30, z kolei wieczorem ciemno robi się ,,dopiero” krótko przed 17.30.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja