niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Witamy w środę, dla wielu również ten dzień jest weekendowy.

Witamy w środę, dla wielu również ten dzień jest weekendowy.

Przed nami kolejny weekendowy dzień majowego weekendu – środa. Za nami pogodny 1 maj – dzień bardzo radosny. Wokół nas działo się wiele atrakcji, każdy z nas mógł wybierać do wyboru do koloru. Od samego rana Rudy zapełniły się ogromną ilością turystów – na rowerach, motocyklach, samochodami, ale również na nogach, czasami wspomaganych 2 kijami do Nordic Walking. Tłumy turystów mogliśmy spotkać w parku i lesie, na kolejce, na rowerowej ścieżce dydaktycznej, w Bazylice, oraz w rudzkim Opactwie, gdzie mieliśmy wiele atrakcji. Jeśli w miarę poprawna pogoda utrzyma się przez kolejne dni majowego weekendu, to z całą pewnością sytuacja powtórzy się dzisiaj, w międzyświąteczny wtorek i kolejne dni arcydługiego weekendu. My mamy nadzieję, że właśnie tak będzie. Miłego i efektywnego wypoczynku więc życzymy.

Tą weekendową sielankę w Rudach zakłócił nocny pożar domu na Paproci. Niestety pożar strawił dom w znacznej jego części. Akcja ratunkowa trwała do samego rana, pożar wybuchł około 23.30 w nocy.

Środa od rana jest dniem zachmurzonym, rano lekko padał deszcz. W tej chwili wszystko jednak powraca do normy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 2 maja br. w 43 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 122 dniem roku, do jego końca pozostały więc  243 dni.

I wreszcie mamy 43 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +23oC, w tej chwili wynosi  około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Od samego rana dzień jest pochmurny ale ciepły. Rano padał lekki deszcz. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 59%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.42, zaś zmierzch około godz.: 20.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.19 zajdzie natomiast o godz. 20.07 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 48 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 12 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godziny i 44 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 2 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 36 minut, 22 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 6 godzin i 43 minut, 55 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: : Anatol, Atanazy, Walenty, Walter, Witomił i Zygmunt. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Daj każdemu dniu szanse stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kto się w maju rodzi, temu się dobrze powodzi”.

1 maj za nami, ale nie tragizujmy, przed nami jeszcze kilka dni wypoczynku. Dla osób które wzięły kilka dni urlopu, wypoczynek może trwać jeszcze nawet 9 dni!!! Wszystko co dobre, kiedyś się przecież kończy. Póki jednak co, odpoczywamy, tak jakby te dni miały trwać wiecznie.

W tej atmosferze wszystkim naszym czytelnikom życzymy przyjemnego i miłego dnia, oraz radosnych chwil w trakcie całego majowego weekendu. Prosimy nie zapominać o tym, aby zajrzeć na naszą stronę. Zapewniamy, że warto będzie. Na kolejne dni majówki szykujemy bowiem dla Państwa wiele ciekawych materiałów. A to tylko u nas. Zapraszamy!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej wśród weekendowej środy.    Redakcja