środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Witamy w roboczy poświąteczny poniedziałek. Idzie zima!

Witamy w roboczy poświąteczny poniedziałek. Idzie zima!

dzień dobryNo i święta mamy za sobą. Za nami jest już długi świąteczny weekend. Dzisiaj, od kilku godzin degustujemy się poświątecznym poniedziałkiem, przeżywamy więc ostatni tydzień 2015 r. Zostały nam już tylko 4 dni z Sylwestrem i wkroczymy w kolejny 2016 rok. Ten ubiegający czas musi na nas odciskać niesamowite wrażenie. Na dworze mamy jesienny poranek, niebo jest pogodne. W tym miejscu musimy jednak wspomnieć o prognozie pogody na 14 kolejnych dni. Otóż już jutro ( we wtorek ) nadejdzie mróz ii będzie trwał minimum 2 tygodnie. Pogoda więc stanie się zimowa a jedynie pytanie jakie pozostaje dzisiaj bez odpowiedzi brzmi ? czy w tym czasie spadnie śnieg. Dopiero on jest bowiem gwarantem tego, że będziemy mówić o prawdziwej zimie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 28 grudnia br., w 7 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 361 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 4 dni.

To 7 dzień astronomicznej zimy w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +8oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna wyniesie +8oC. Od samego rana mamy pochmurną jesienną pogodę z odrobina deszczu. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 754 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 74%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45, zajdzie natomiast o godz. 15.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 5 minut. Dzisiejszy dzień jest więc jednym z najkrótszych dni w roku, ale dzień jest już o 2 minuty dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Teofila, Antoni, Ema, Dobrowieść i Godzisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z  życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Niewiniątek czas pokaże, jaka pogoda w marcu się okaże?.

Powoli kończy nam się 2015 r. Za niedługo będziemy go podsumowywać, po to by wyciągnąć z niego wnioski na przyszłość. A najbliższą przyszłością jest rok 2016. Już za kilka dni wejdziemy w  nowy rok z wielkimi nadziejami, ale nie ukrywajmy, że również z pewnymi obawami. Dlaczego? Ano dlatego, że różne rzeczy słyszymy w kwestii tego, co też czeka Świat, Europę, Polskę i oczywiście nasze małe Ojczyzny. Zapowiedzi są różne, jest dokładnie tak samo jak w przypadku prognoz pogodowych. Dopiero po czasie okazuje się, jak to będzie naprawdę. Musimy więc w Nowy Rok wejść z nadzieją i podniesionymi głowami i być kowalami swojego życia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja