czwartek , 25 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Witamy w poświąteczną środę.

Witamy w poświąteczną środę.

Święta, święta i po świętach. Za nami tegoroczne Boże Narodzenie. W tym roku mieliśmy możliwość świętowania aż 4 dni – sobota, niedziela, poniedziałek i wtorek. Tyle tylko, że niektórzy z nas musieli dzisiaj powrócić do pracy, by przed Nowym Rokiem jeszcze trochę popracować. Są jednak wśród nas osoby, dla których świętowanie będzie trwało nadal. Te osoby wzięły sobie 1, 2 lub 3 dni urlopu. W ten oto sposób dla nich świętowanie potrwa aż do 2 stycznia 2018 r., czyli do poniedziałku – włącznie. Na czasie może być pytanie – jak tam wygląda nasze poświąteczne samopoczucie, głównie w zakresie formy fizycznej, ale i psychicznej? Czy do końca panowaliśmy nad tym, aby się nie przejeść? Wszakże wobec ogromu potraw i smakołyków, trudno było sobie odmówić. Ale ile można w siebie ładować, nawet gdy mamy do czynienia z najlepszymi dobrociami? Mamy więc poświąteczną środę, błogosławieni Ci którzy mogą świętować dalej, lub jak kto woli mogą odpoczywać po ,,męczących” świętach. Miłego dnia życzymy i jednym i drugim.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poświąteczną środę 27 grudnia br., w 5 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 361 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 4 dni.

To już 5 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC. W trakcie dnia podniesie się do +7oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC. Od samego rana dzień jest pogodny, słoneczny z lekkimi chmurami. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 738 – 728 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 76%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.05, zaś zmierzch około godz.: 16.26.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.50 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 5 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 55 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 2 minuty. Nadal mamy więc okres najkrótszych dni w roku, ale dnia już nieznacznie przybywa!!! Dzień jest krótszy od nocy o pełne 7 godziny i 57 minut. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2017 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 27 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 17 minut, 42 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 2 minuty, 24 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Żaneta, Fabia, Fabiola, Jan, Cezary i Krystyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie jest przygodą dla odważnych, albo niczym”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak Apostoł pokazuje, taki luty następuje”.

Nie mamy wielkiej odwagi, by ogłosić koniec tegorocznego świętowania. Ale tak doprawdy, to trwa ono nadal. W skrajnym przypadku możemy odważnie myśleć o Trzech Królach. Wtedy to doprawdy na dobre ruszymy do pracy w nowym roku. Powoli szykując się do pożegnania starego roku i powitania nowego, będziemy starali się podsumować wszystko to, co wydarzyło się w 2017 r. – dobrego i złego. Nieśmiało pozwolimy sobie również popatrzeć w ten kolejny, który dopiero nas czeka. Co przyniesie 2018 r.? Jaki będzie? O wszystkim tym napiszemy już niebawem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej poświątecznej środy.   Redakcja