środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Witamy w poświąteczną niedzielę. Miłego świętowania życzymy.

Witamy w poświąteczną niedzielę. Miłego świętowania życzymy.

kotek_mikolajŚwięta, święta i po świętach. Za nami tegoroczne Boże Narodzenie. Co prawda, dzisiaj mamy poświąteczną niedzielę, co pozwala nam wydłużyć świętowanie o jeden dzień, święta jednak są już za nami. W tym roku mamy możliwość świętowania aż kilka dni. Tyle tylko, że niektórzy z nas muszą jutro powrócić do  pracy, by przed Nowym Rokiem jeszcze trochę popracować.  Są jednak wśród nas osoby, dla których świętowanie będzie trwało nadal. Te osoby wzięły sobie 1, 2, 3 lub 4 dni urlopu. W ten oto sposób dla nich świętowanie potrwa aż do 3 stycznia 2016 r.

Na czasie może być pytanie – jak tam wygląda nasze poświąteczne samopoczucie, głównie w zakresie formy fizycznej, ale i psychicznej? Czy do końca panowaliśmy nad tym, aby się nie przejeść? Wszakże wobec ogromu potraw i smakołyków, trudno było sobie odmówić. Ale ile można w siebie ładować, nawet gdy mamy do czynienia z najlepszymi dobrociami?

Mamy więc poświąteczną niedzielę, możemy więc świętować dalej, lub jak kto woli możemy odpoczywać po ,,męczących? świętach. Miłego dnia życzymy i jednym i drugim.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 27 grudnia br., w 6 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 360 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 7 dni.

To 6 dzień astronomicznej zimy w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC.  W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +9oC, w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna wyniesie +8oC. Od samego rana mamy piękną, słoneczną jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 754 – 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 67%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45, zajdzie natomiast o godz. 15.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 4 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc jednym z najkrótszych dni w roku, ale dzień jest już o 1 minutę dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Żaneta, Fabia, Fabiola, Jan, Cezary i Krystyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z  życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie jest przygodą dla odważnych, albo niczym”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak Apostoł pokazuje, taki luty następuje?.

Nie mamy wielkiej odwagi, by ogłosić koniec tegorocznego świętowania. Ale tak doprawdy, to trwa ono nadal. W skrajnym przypadku możemy odważnie myśleć o Trzech Królach. Wtedy to doprawdy, na dobre ruszymy do pracy w nowym roku. Powoli szykując się do pożegnania starego roku i powitania nowego, będziemy starali się podsumować wszystko to, co wydarzyło się w 2015 r. ? dobrego i złego. Nieśmiało pozwolimy sobie również popatrzeć w ten kolejny, który dopiero nas czeka. Co przyniesie 2016 r.? Jaki będzie? O wszystkim tym napiszemy już niebawem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej poświątecznej niedzieli.    Redakcja