piątek , 16 Sierpień 2019
Home » Aktualności » Witamy w pochmurną i ponurą środę.

Witamy w pochmurną i ponurą środę.

Od samego rana za oknem mamy pochmurną pogodę. Chwilami pada drobny deszcz. Na chwile ze słońcem nie ma żadnych szans. Jednym słowem przeżywamy ponury dzień, który z całą pewnością ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie. Mamy jednak dla naszych czytelników również dobre wiadomości. Oto bowiem już w piątek się wypogodzi i ociepli. Pojawi się słońce a temperatura sięgnie poziomu +10oC. I taka pogoda utrzyma się do kolejnego wtorku, po czym pogoda powróci do dzisiejszych standardów i utrzyma się do marca! Przeżywamy trzeci dzień bieżącego tygodnia. Przy okazji mamy 13-tego. Czy dzisiejszy dzień będzie dla nas pechowy, czy też owa 13-tka nie będzie miała na nas żadnego wpływu? Pozostawiamy to do oceny każdego z nas osobno. A już jutro mamy Walentynki. To miły akcent w naszych relacjach między ludzkich. Warto więc już dzisiaj pomyśleć i zaplanować to w jaki sposób spędzimy ten dzień z najbliższymi i osobami nam bliskimi. I pamiętajmy, że dobrze by było by jutrzejszy dzień rozciągnąć na cały rok.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 13 lutego br. – w 54 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 44 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 321 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 54 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 755 – 754 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 80%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.26, zaś zmierzch około godz.: 17.33.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.01 zajdzie natomiast o godz. 17.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 59 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 1 minutę. Dzisiejszy dzień jest już 1 godzinę i 57 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 4 godzin i 8 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 13 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 22 minuty i 50 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 57 minut i 15 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Arleta, Grzegorz, Katarzyna, Jordana, Toligniew. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Miłość to akceptacja obustronnych kompromisów”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Dzionki mroźne i dni pluty, słowem zwykły miesiąc luty”.

Za nami jest już drugi dzień kolejnego tygodnia lutego. Pomimo niefortunnej pogody uważamy, że powoli powinniśmy się wybudzać z naszego ,,zimowego snu”. Nie będzie to łatwy okres, jak to zazwyczaj bywa z przesileniami. I nich nikt nie myśli, że zima jest już ostatecznie za nami. Bo nie jest. Dowodzi nam tego dzisiejszy dzień jak i dni wcześniejsze. Pamiętajmy o tym, że trwa jeszcze luty, zaś w marcu jak w garncu, kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata, no i maj, a w nim zimni ogrodnicy i chłodna Zośka. Niezła perspektywa – co?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja