poniedziałek , 16 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Witamy w pochmurną czerwcową niedzielę.

Witamy w pochmurną czerwcową niedzielę.

Miesiąc czerwiec rozkręca nam się na dobre. Za nami są już 2 dni tego miesiąca. W tym czasie pogoda trochę narozrabiała. Zwłaszcza w piątek i w sobotę. To w te dni w znacznej części dnia mieliśmy burze. Ta z soboty była bardzo długa i obfita w opady deszczu. Patrząc więc na pogodę możemy wysunąć wniosek, że lato daje nam pierwsze swoje sygnały, że nadchodzi. Bardzo często bywa tak, że czerwiec serwuje nam kilkunastodniowe upały i ukropy, potem jednak pogoda ,,siada”, a czasami jest nawet chłodno i mokro. Tak jak to wygląda w ostatnich kilku dniach. Dzisiaj od samego rana mamy pochmurny dzionek. Deszcz nie pada, ale niebo jest zachmurzone całkowicie. A pogoda lada dzień stanie się ważna dla wielu z nas. Zwłaszcza dla uczniów którzy pod koniec miesiąca rozpoczną tegoroczną kanikułę. Podobnie ma się sprawa z osobami które w tym czasie zaplanowały urlop. Nie ma większego bowiem pecha jak to, by zaplanować urlop nad morzem na taki czas, kiedy jest deszczowo i chłodno a woda w morzu i jeziorach przypomina raczej mrożonego szampana niż ciepłą wakacyjną wodę. Miejmy nadzieję, że w tym roku tak nie będzie. Prosimy więc Niebiosa o umiar we wszystkim. Tymczasem od kilku godzin mamy niedzielę i pierwszy czerwcowy weekend ( długi ) a za 3 tygodnie rozpoczynają się letnie wakacje. Oj będzie się działo!  

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 3 czerwca br. w 75 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 153 dniem roku, do jego końca pozostało więc  212 dni.

I wreszcie mamy 75 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +17oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +22oC, w tej chwili wynosi  około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Od samego rana dzień jest bardzo pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.55, zaś zmierzch około godz.: 21.30.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.39 zajdzie natomiast o godz. 20.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 11 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 8 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 3 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 14 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 8 minut, 11 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecyliusz, Ferdynand, Klotylda, Konstantyn, Leszek, Paula i Tamara. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy musimy podjąć ważna decyzję, najlepiej zawierzyć intuicji, ponieważ rozum zwykle oddala nas od spełnienia marzeń, przekonując, że jeszcze nie nadeszła odpowiednia chwila. Rozum boi się klęski, podczas gdy intuicja kocha wyzwania”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze”.

Trwa pierwszy czerwcowy tydzień, dane jest nam przeżywać pierwszy czerwcowy weekend. Generalnie rzecz ujmując niedziela jest pochmurna, znacznie się również ochłodziło. Musimy jednak mieć wkalkulowane, że mogą zdarzyć się zjawiska ekstremalne a już silne burze są wielce prawdopodobne. Musimy więc nasze dalsze weekendowe plany ustalać tak, by nie zapominać o tym, że pogoda może nagle zmienić swoje oblicze z pogodnej i przyjaznej na dynamiczną i niebezpieczną. Tak – to niewątpliwie jest skutek globalnego ocieplenia z którym mamy do czynienia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja