czwartek , 20 Wrzesień 2018
Home » Aktualności » Witamy w pierwszym roboczym dniu Adwentu.

Witamy w pierwszym roboczym dniu Adwentu.

adwent1_1Gdyby ktoś nie wiedział, to od kilku godzin mamy nowy tydzień, a więc znajdujemy się na początku tygodnia-tygodnia już adwentowego. A listopad szybkimi krokami zmierza ku końcowi. To niezła perspektywa. Od wczoraj dane jest nam przeżywać jeden z najpiękniejszych okresów w roku ? Adwent. Mamy nadzieję, że zgodnie z naszymi sugestiami zdołaliśmy się do tego czasu przygotować i to zarówno w sensie fizycznym materialnym, ale również duchowym. Zadbajmy o to, aby dopiero co rozpoczęty Adwent nie był ,,jedną wielką gonitwą? za tym co materialne. Dobrze byłoby, gdybyśmy byli w stanie wyhamować i w większym zakresie niż zazwyczaj oddać się refleksji, bowiem dobra materialne przemijają, zaś nasze spożytkowane dobra duchowe pozostają na zawsze w nas samych. Niech tak się stanie pomimo oczywistego faktu, a więc konieczności czynienia wielu ważnych przygotowań do świąt i nowego roku. Miłego dnia życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 28 listopada br., w 67 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 333 dniem roku, do jego końca pozostały więc 33 dni.

To już doprawdy 67 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC. W trakcie dnia podniesie się do +1oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -2oC. Dzień od samego rana jest lekko pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 749 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 79%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.21, zajdzie natomiast o godz. 15.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 27 minut. Noc ma więc 15 godzin i 33 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 3 minuty krótszy. Jest on już o 7 godzin i 6 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter i Berta. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie zaczyna się po drugiej stronie rozpaczy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa?.

Tegoroczna jesienna pogoda utrzymuje się w granicach przeciętnej średniej z kilku ostatnich lat. Z jednej strony to dobre, z drugiej natomiast pogoda taka może być ,,niezdrowa?. Łatwo bowiem w takich warunkach na rozprzestrzenienie się infekcji prowadzących do zachorowań. Musimy więc bardzo zważać na to, by nie przegrzewać naszych organizmów. W ostatnich dniach doskwierała nam bardzo jesienna wilgoć, to ona przecież jest sojusznikiem wszelkich jesiennych schorzeń. Stąd też zachorowań jest bardzo dużo.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   Redakcja