poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Witamy w pierwszym roboczym dniu 2019 roku.

Witamy w pierwszym roboczym dniu 2019 roku.

No to główne świętowanie mamy za sobą. Był to czas szczególny. Mamy nadzieję, że udało nam się przeżyć go właśnie w sposób szczególny. Dzisiaj mamy środę, pierwszy dzień po Nowym Roku AD 2019. Przed nami 3-dniowy tydzień pracy i nauki a wszystko za sprawą wczorajszego Nowego Roku a dzień wcześniej Sylwestra. Pamiętajmy również, że przed nami jest święto Trzech Króli, od kilku lat jest to dzień świąteczny – również z wolnym w pracy. Tyle tylko, że br. święto to przypada w niedzielę. A co najgorsze, każdy z pracujących nie będzie mógł wybrać za to święto 1 dnia wolnego w innym terminie. Gdyby święto przypadało w sobotę – to owszem, wolny dzień by się należał. Mimo wszystko trwajmy nadal wbrew wszystkiemu w pięknej świątecznej atmosferze. Przed nami bowiem rozpościera się perspektywa 2-dniowego świątecznego weekendu ( sobota i niedziela – Święto Trzech Króli ). Umówmy się więc, że dopiero po najbliższym weekendzie będziemy mogli mówić o końcu świętowania.

Tymczasem wkroczyliśmy w Nowy Rok 2019. Przed nami 365 dni – dni pracy, weekendowe, świąteczne, nauki, rozrywki, smutku i radości. Tak jak to bywa w każdy normalny rok. Chciałoby się, by 2019 r. był rokiem nie gorszym, niż ten, który pożegnaliśmy niedawno.

Pamiętajmy również o tym, że trwa Karnawał. Życzymy wszystkim naszym czytelnikom, aby okres ten spędzić radośnie. Wraz z każdym dniem, jego długość będzie nam się wydłużać i dłużej będzie jasno. Już niedługo będziemy mogli to wyraźnie odczuć. To zawsze jest budujące i wzbudza w nas dodatkowe siły i życiową energię.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 2 stycznia br. – w 12 dniu kalendarzowej zimy i drugim dniu roku. Dzisiejszy dzień jest 2 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 363 dni.

Przeżywamy 12 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +0,5oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +3oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 7 – 9 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 77 – 74%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.33.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.55 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 10 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 50 minut. Dzisiejszy dzień jest już 7 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 56 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 2 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 12 minut, 53 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 minuty i 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Abel, Bazyli, Narcyz, Grzegorz, Sylwester, Sylwestra, Izydor, Makary, Telesfor, Jakubina i Telesfora. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Żyłem krótko, choć żyć chciałem. Bóg mnie wezwał – iść musiałem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy styczeń zamglony, marzec zaśnieżony”.

Nowy Rok minął, chcąc, nie chcąc musimy przystąpić do normalnych obowiązków. Niestety – koniec leniuchowania nastąpił nieuchronnie. A tak na marginesie tej kwestii – czy nie uważacie Państwo, że ciężkie byłoby nasze życie bez pracy? Tyle tylko, że my zazwyczaj z jednej skrajności wpadamy w drugą i bardzo często stajemy się skrajnie myślącymi.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja