środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Witamy w piękną niedzielę. Przeżywamy przeuroczy i ciepły weekend.

Witamy w piękną niedzielę. Przeżywamy przeuroczy i ciepły weekend.

Za oknem mamy cudowne niedzielne przedpołudnie. Od rana jest ciepło, ale rześko i bardzo słonecznie. Widać, że przed nami rozpościera się piękny dzionek. Jeśli dać wiarę meteorologom, to czeka nas najcieplejszy z dotychczasowych dni tego roku. Przeżywamy ostatni majowy weekend. Za nami jest już niemal cały maj. Po wczorajszym Dniu Matki powiemy tak, mamy nadzieję, że każdy z nas przeżył wczorajszy dzień we właściwy sposób. Pamiętajmy, że matkę mamy tylko jedną. W takim dniu jak wczoraj w domach naszych mam nie powinno było zabraknąć poczucia wielkiej radości, wdzięczności i miłości. Dzisiaj mamy jak już wspomnieliśmy niedzielę. To co dzisiaj będziemy robić zależy od nas samych. Jeśli sytuacja i sprawy tego wymagają, to nie zawadzi ździebko poleniuchować. My jednak zalecamy aktywne spędzenie popołudnia i wieczoru. To tak dla zdrowia. Pamiętajmy jednak, że w weekend powinniśmy nade wszystko wypocząć i zregenerować swoje siły.  Tak, by mieć je na kolejne dni naszego życia. Tego wszystkiego Państwu i sobie życzymy. Miłego dnia!

W dniu dzisiejszym w naszej parafii odbywa się I komunia św. Jest więc to dla wielu rodzin z naszej parafii szczególny świąteczny dzień.

Serdecznie witamy naszych czytelników  w niedzielę 27 maja br. w 68 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 146 dniem roku, do jego końca pozostało więc  219 dni.

I wreszcie mamy 68 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +27oC, w tej chwili wynosi  około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 46%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.02, zaś zmierzch około godz.: 21.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.45 zajdzie natomiast o godz. 20.42 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 57 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 3 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 54 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 26 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 33 minuty, 13 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin i 52 minut, 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magda, Magdalena, Oliwer i Oliwier. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Łatwiej zakochać się, nie kochając, niż odkochać, kiedy się kocha”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Zimę uśmierza wiosna, wiosnę zaś lato niszczy”.

Za nami świąteczna sobota,  przeuroczy Dzień Matki. Mamy nadzieję, że dzień ten minął nam w przyjemnej, ciepłej, radosnej i rodzinnej atmosferze. Tego bowiem wymagała ranga wczorajszego święta. Jeśli udało nam się zamanifestować nasze ustawiczne przywiązanie do swojej mamy, to o to właśnie chodzi. Serdeczne dzięki. Przed nami ,,stoi” niedziela a potem 3 robocze dni, po których przeżywać będziemy Boże Ciało. A skoro tak, to wielu z nas może tak zorganizować sprawy, by już w najbliższą środę popołudniu rozpocząć kolejny długi – tym razem długi czerwcowy weekend. Przed nami stanie bowiem możliwość 4 dniowego wypoczynku.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja