piątek , 22 Marzec 2019
Home » Aktualności » Witamy w piątek. Za kilka ,,chwil” rozpoczniemy piękny weekend.

Witamy w piątek. Za kilka ,,chwil” rozpoczniemy piękny weekend.

I tak szybkimi krokami wkroczyliśmy w piątek. A skoro tak, to jeszcze dzisiaj rozpoczniemy kolejny weekend. Już za kilka godzin otworzy się przed nami wizja 2-dniowego wypoczynku w wiosennych warunkach. Pogoda bowiem ma być niemal wymarzona. Warto więc na ten czas zaplanować plan działania. Jeśli trzeba, to musimy się oddać najpilniejszym pracom, nie zapominajmy jednak o tym by należycie odpocząć i zregenerować swoje siły. Natura i słońce w tym zakresie czynią cuda. 2 dni wolnego stwarzają nam doskonałą okazję do tego, by zainaugurować sezon grillowy w przydomowym ogródku. Jest coraz cieplej, więc czemu nie oddać się takiej przyjemności. Mamy świadomość tego, że już w minionym tygodniu wielu z nas rozpoczęło sezon grillowy. Zapraszamy więc pozostałych do ,,klubu”.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 13 kwietnia br. w 24 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 103 dniem roku, do jego końca pozostały więc 262 dni.

I wreszcie mamy 23 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +21oC, w tej chwili wynosi około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +22oC. Od samego rana dzień jest w miarę pogodny, ale z przejściowym zachmurzeniem. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 78 – 56%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.21, zaś zmierzch około godz.: 20.10.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.56 zajdzie natomiast o godz. 19.37 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 41 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 19 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godziny i 37 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 13 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godzin, 41 minut, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 5 godziny i 37 minut, 41 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Andrzej, Aron, Ciechosław, Gloria, Magda, Magdalena, Natalis, Piotr, Robert i Serwacy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Prosiłem o wszystko by cieszyć się życiem, dałeś mi życie bym cieszył się wszystkim”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Marzec odmienia wiatry, deszcz miesza z pogodą, więc nie dziw, jeśli starzy czują go ze szkodą”.

Przeżyjmy pięknie zbliżający się weekend, a potem coraz częściej będziemy wzrokiem sięgać w stronę arcydługiego weekendu kwietniowo-majowego. Zanim jednak on nastanie przed nami pozostaje do wykonania ogrom wiosennej pracy na dworze. Starajmy się wszystkie te prace realizować sukcesywnie z zachowaniem równowagi pomiędzy pracą a wypoczynkiem. Inaczej bowiem możemy dostać wiosennej zadyszka a przecież nie o to chodzi. Wszelkie jednak nasze prace determinować będzie jakość kwietniowej pogody. Wieści mówią, że w tym roku pogoda dopisze.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja