czwartek , 4 Czerwiec 2020
Home » Aktualności » Witamy w piątek. A skoro tak, to za kilka godzin nastanie ostatni tegoroczny letni weekend.

Witamy w piątek. A skoro tak, to za kilka godzin nastanie ostatni tegoroczny letni weekend.

Tegoroczny wrzesień pod względem pogody, póki co należy do przeciętnych w ostatnich latach. Co prawda, meteorolodzy mówią o tym, że w kolejnym tygodniu ma mocniej przygrzać, my jednak mamy nadzieję, że nie będą to już ekstremalne upały. Takich bowiem nam już nie potrzeba. Ale stabilna, ciepła pogoda to owszem. Tyle tyko, że od czasu do czasu przydałby się nocny deszcz. Natura ma bowiem w tym zakresie wiele do odrobienia.

Bieżące dni są już znacznie krótsze niż byliśmy do tego jeszcze niedawno przyzwyczajeni. Ale za to mamy dłuższe wieczory, co również może mieć swoje korzyści. Tymczasem ,,powoli” – co należy odbierać – szybko zbliżamy się do połówki września a potem do końcówki lata w kalendarzu. A potem patrząc dalej widać, …… . Oj nie wybiegajmy zbyt daleko do przodu. Co ma być i tak będzie. Miłego dnia życzymy wszystkim naszym czytelnikom, ich rodzinom i znajomym.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 14 września br. w 85 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 257 dniem roku, do jego końca pozostało więc 108 dni.

Przeżywamy 85 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia osiagnie około +17oC, w tej chwili wynosi  około +16oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Od samego rana dzień jest pochmurny zaś od 10.30 pada deszcz. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 73%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.48, zaś zmierzch około godz.: 19.36.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.20 zajdzie natomiast o godz. 19.03 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 43 minuty. Noc będzie więc miała 11 godzin i 17 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godzin i 58 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 14 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny i 22 minuty, 2 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 37 minut i 22 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bernard, Biernat, Cyprian, Materna, Maternus i Szymon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Kto w sercu ma tylko nienawiść, nigdy nie zazna miłości i szczęścia”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeżeli dałeś, nie wypominaj. Jeżeli masz wypominać, nie dawaj!”.

Dane jest nam przeżywać ostatni pełny tydzień tegorocznego lata. Pogoda ma być poprawna, starajmy się więc wykorzystać ten czas jak najlepiej. Nigdy bowiem nie wiemy jaka będzie jesień. Mamy nadzieję, że tradycyjnie będzie ona piękna, złota i przyjazna dla nas wszystkich. Ale nie pozbawiona opadów deszczu. Wszakże wiosna i kolejne lato znowu nadejdą i z całą pewnością mocno przygrzeją.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.    Redakcja