piątek , 26 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Witamy w ostatnim dniu roku – mamy Sylwestra!

Witamy w ostatnim dniu roku – mamy Sylwestra!

Od kilku godzin mamy Sylwestra a więc ostatni dzień 2017 r. W dniu dzisiejszym temperatura wyraźnie utrzymuje się w strefę temperatur ,,dodatnich”. W godzinach wczesno-rannych słupek rtęci w dolinie Rudy był do poziomu plus 4°C. W ten oto sposób zanosi się na to, że Nowy Rok będziemy witać w mocno jesiennej scenerii. Bez śniegu i bez mrozu – to jest już pewne. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi czytelnikami dotrwaliśmy w dobrym zdrowiu do ostatnich godzin Starego Roku. Redakcja www.znadRudy.pl planuje, że będzie towarzyszyć swoim czytelnikom cały dzisiejszy dzień ale również o północy, tak aby wspólnie pożegnać odchodzący rok i powitać nowy. Mamy nadzieję, że niezależnie od tego w jakiej formule i w jakim miejscu spędzać będziemy dzisiejszy wieczór i noc, każdy z nas będzie w tym okresie radosny a w Nowy Rok 2018 wejdziemy w dobrym zdrowiu i z nadzieją na kolejny dobry rok naszego życia.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 31 grudnia br. a więc w Sylwestra, w 9 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 365 dniem roku, do jego końca pozostał więc niespełna  1 dzień.

To już 9 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia wyniesie około +7oC, w tej chwili wynosi  około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i wilgotny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 74%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.31.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.46 zajdzie natomiast o godz. 15.53 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 4 minuty. Nadal mamy więc okres najkrótszych dni w roku, ale dnia już nieznacznie przybywa!!!  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2017 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 31 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 14 minut, 49 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 5 minuty, 17 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Sylwester, Donata, Mariusz, Melania, Saturnina, Sebastian, Tworzysław i Sylwestra. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet  kwiatów.

Motto dnia: ,,Śmierć nie jest kresem naszego istnienia – żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Albowiem oni to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na Św. Sylwestra mroźno, zapowiedź na zimę mroźną”.

Już za kilkanaście ( kilka ) godzin będziemy uczestniczyć w zabawach sylwestrowych, balach i prywatkach. Wielu jednak z nas najbliższą noc spędzi w domach – u siebie, znajomych, czy też swojej rodziny. Niezależnie od tego gdzie będziemy sylwestrową noc spędzą, róbmy wszystko, aby były to godne pożegnania Starego Roku i godne przywitania Nowego Roku. To tak dla szacunku do wartości najwyższych. Cieszmy się, że dane nam będzie uczestniczyć w tym kolejnym niezwyczajnym wydarzeniu. Wielu bowiem naszym bliskim i znajomym nie jest to dane, gdyż oni już odeszli. Pamiętajmy dzisiaj również o nich.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej ostatniej niedzieli w tym roku oraz ostatniego dnia AD 2017 r.    Redakcja